Znovu jsme se nastartovali a v play-off jsme úplně jiný tým, pochvaluje si Jan Bambula

Daniel Fekets
O L O M O U C - Hanáci už jsou v plné přípravě na čtvrtfinálovou sérii proti Pardubicím, my se však ještě vrátíme k sérii předkola s Karlovými Vary. Útočník Jan Bambula v ní posbíral čtyři kanadské body za jednu branku a tři asistence, několikrát se navíc ukázal jako příkladný bojovník pro svůj tým.

Celek ze západu Čech kohouti porazili 3:1 na zápasy. Postup definitivně potvrdili v úterý v plecharéně, kde uspěli poměrem 3:0. „Celá série byla vyrovnaná a my jsme byli šťastnějším týmem. V úterý jsme si to už pohlídali. Doma jsme byli lepší, ve Varech byli naopak oni lepší. My můžeme být rádi, že jsme vyhráli třetí zápas, protože ten rozhodl. V úterý jsme to už ukopali,“ popsal Jan Bambula.

⇒ Útočník Jan Bambula

Za klíčový moment celé bitvy proti Karlovým Varům se dá označit třetí třetina třetího zápasu, ve které Hanáci smazali dvoubrankovou ztrátu a pak rozhodli v prodloužení. „Nesklopili jsme hlavy, ačkoliv to bylo 2:0 pro ně. Pokračovali jsme dále, kousali jsme a během dvaceti vteřin jsme dali dva góly. Můžeme být za ten obrat rádi,“ uvědomoval si mladý forvard.

Pravděpodobně nejlepším hráčem celé série byl Jakub Orsava, který je s pěti góly a třemi asistencemi nejproduktivnějším hráčem play-off. „Neskutečné. Klobouk dolů před ním. Takhle přijít do rozjetého vlaku a mít tolik bodů, to je luxusní. Kdyby nehrál, série by byla daleko vyrovnanější, takže můžeme být jen rádi, že se uzdravil. Snad bude tolik branek střílet také ve čtvrtfinále,“ doufal Bambula.

Právě dvaadvacetiletý český reprezentant nepatří mezi nejvyšší hráče na ledě, pro svůj tým by ovšem udělal vše. Ve čtvrtém zápase se nebál shodit rukavice, na pěstní souboj vyzval karlovarského obránce Matěje Stříteského. „Vyplynulo to ze situace. Nebylo v tom nic většího. Nebyl jsem na něj naštvaný, ale chytl Honzu Káňu, tak jsem si ho vzal stranou, shodili jsme rukavice a šli do toho. I pro diváky je atraktivní, když se někdo popere. Já určitě nejsem žádný rváč, ale nechtěl jsem si to nechat líbit,“ pověděl.

Celou sérii odehrál Bambula ve druhé formaci po boku Jana Knotka a Silvestera Kuska. Jak si spolupráci pochvaluje? „Trenéři nás vždy takhle dají dohromady až přes play-off, protože zřejmě nechtějí odhalit během základní části karty. Nemůžu si stěžovat, hraje se mi s nimi luxusně.“

Už nyní je jisté, že Hanáci prožijí sezónu, která se v konečném součtu bude hodnotit kladně. Marodkou často poznamenaný tým se navzdory předsezónním prognózám probil do čtvrtfinále, kde se bude snažit co nejvíce potrápit favorizované Pardubice. „Marodka nás provázela celou sezónu. Sice teď máme taky tři nebo čtyři zraněné, ale byly zápasy, kdy nás bylo zraněných i čtrnáct, což je neskutečné. Nikdy jsem to nezažil. Do konce prosince jsme hráli výborně, chvílemi jsme byli i třetí, jenže pak to šlo dolů. Nyní jsme se ale nastartovali a v play-off jsme úplně jiný tým,“ pochvaloval si hokejista s číslem 72 na zádech.

Už bylo zmíněno, že v boji o semifinále se kohouti utkají s Pardubicemi. Po konci posledního utkání s Karlovými Vary však ještě nebylo zřejmé, jestli dostanou Dynamo, nebo Vítkovice. „Přál jsem si spíše Vítkovice, protože jsem jim chtěl oplatit minulé play-off. Navíc by přišlo i více známých, protože jsem z Havířova,“ uzavřel Bambula.