Páťáci patří mezi pět nejlepších týmů v republice! Z Hartmann Cupu si přivezli čtvrté místo

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Pátá třída se má čím chlubit. Díky svým celosezónním výkonům se totiž probojovala na turnaj O pohár vítězů skupin, tedy turnaj o titul mistra. V Břeclavi se utkala s domácími Lvi, Slavií, Jihlavou a Třincem. Přesto, že Olomoučtí dlouho živili šanci na bronz, nakonec jim těsně připadla čtvrtá příčka. Medaili si domů sice nepřivezli, patří však mezi pět nejlepších týmů v republice!

Hartmann Cup, respektive turnaj O pohár vítězů skupin mladších žáků, byl vrcholnou akcí sezóny olomouckých a nejen olomouckých páťáků. Hanáci byli pozváni do Břeclavi, aby zaslouženě zabojovali o titul mistra. Pocity trenérů z účasti a finálního umístění jsou ale rozporuplné. Účast na turnaji hodnotí kladně, ale… „Rozhodně je to úspěch a jsme moc rádi, že se nám tam podařilo dostat. Bohužel finální umístění nás moc nepotěšilo,“ mrzelo Davida Takáče.

Olomouc se během jednoho dne utkala s domácí Břeclaví, Jihlavou, Slavií a na závěr Třincem. Zatímco proti Břeclavi kohouti ztratili slibně rozehraný zápas, Jihlavu dokázali přestřílet a slavili výhru. Slavia však dokázala, proč si nakonec zlaté medaile pověsili na krk právě její hráči a Olomouc se musela smířit s prohrou. V posledním utkání, s třineckými Oceláři, však Hanáci vydřeli výhru a čekali, zda jim zápas mezi Břeclaví a právě Oceláři v závěru turnaje přiřkne třetí nebo čtvrtou příčku. Nejtěžšího soupeře však mladý trenér vybírat nechtěl. „Všechny zápasy měly velkou kvalitu. Takové zápasy bychom ocenili i v soutěži. Vesměs byly všechny čtyři zápasy vyrovnané. Určitě se to ale projevilo ve hře, kde jsme poznali naši slabou stránku, na které musíme zapracovat,“ uvědomoval si.

Na turnaji se sice zápasy hrály ve zkrácené verzi, tedy 3 x 10 minut, pro páťáky šlo ale i tak o náročný program. Ten totiž probíhal během celého dne. „Čtyři zápasy jsou dost. Popravdě mně to chvílemi ale přišlo strašně dlouhé. V některých momentech čas vůbec neutíkal,“ smál se. „Myslím si, že po takových čtyřech kvalitních zápasech toho měli i kluci dost,“ přiznal David Takáč.

Olomouci nakonec bronz těsně unikl a možná i proto bylo v očích hráčů i trenérů bezprostředně po ukončení zápasu mezi Třincem a Břeclaví vidět zklamání. „Spokojení určitě nejsme. Chtěli jsme přivézt medaili, od které nás dělil kousek. Kluci to ale měli za odměnu za celou sezónu, kde makali na sto procent a vlastně se nám na turnaj podařilo dostat proto, že jsme vyhráli skupinu, což už samo o sobě bereme jako velký úspěch. Mistrovství mělo být sladká tečka, bohužel se tak ale nestalo. To je ale sport. Rozhodně bych ale chtěl klukům i celému realizačnímu týmu poděkovat. Sezónu hodnotíme kladně a uvidíme, co přinese ta další,“ uzavřel.

Olomouc se však probojovala mezi nejlepších pět týmů v České republice, což je velkým úspěchem. Nejužitečnějším hráčem turnaje byl vyhlášen Michal Šimek.

Výsledky Olomouce na turnaji:

HC Lvi Břeclav – HC Olomouc 6:3

HC Olomouc – HC Dukla Jihlava 6:1

HC Slavia Praha – HC Olomouc 6:1

HC Olomouc – HC Oceláři Třinec 3:1

Konečné umístění

1. HC Slavia Praha

2. HC Dukla Jihlava

3. HC Lvi Břeclav

4. HC Olomouc

5. HC Oceláři Třinec