Pokračují v Olomouci: Jakub Orsava a David Škůrek

Michal Jonáš
O L O M O U C - Hanákům sice skončila sezóna teprve před měsícem, nicméně už teď se soustředí na skládání týmu pro následující ročníky. Po prodloužení smluv s dvěma perspektivními mladíky vsadila Mora na zkušené borce, kterými forvard JAKUB ORSAVA a obránce DAVID ŠKŮREK bezesporu jsou. Oba podepsali dlouholeté smlouvy. Také v následujících týdnech oznámíme prodloužení několika smluv.

„David Škůrek je olomoucký patriot se silným vztahem ke klubu. Také Kuba Orsava je z našeho regionu a po loňském příchodu k nám skvěle zapadl. Oba hráči patří k oporám našeho týmu a jsme rádi, že u nás budou působit několik dalších let,“ komentuje prodloužení smluv sportovní manažer klubu Josef Podlaha.

Jakub Orsava

Do olomouckého klubu přišel před uplynulou sezónou s nelehkým cílem. Zastoupit hvězdného Davida Krejčího se zdálo jako nadlidský úkol, dvaatřicetiletý útočník se ho ovšem zhostil výborně. I proto ho trenér Mory Jan Tomajko zvolil jako šestého nejlepšího hráče Tipsport extraligy. Bohužel se ani jemu nevyhnula četná zranění, a tak v základní části nastoupil do pouhých dvaceti osmi klání, v nichž si připsal skvělých dvacet bodů.

Ještě víc fanoušci kohoutů poznali kvalit Jakuba Orsavy během play-off, kde v sérii s Karlovými Vary zaznamenal neuvěřitelných osm bodů. Ve čtvrtfinále proti vítězi základní části se již neprosadil, přesto ukončil vyřazovací souboje s bodem na zápas, tedy stejně jako před rokem bostonská šestačtyřicítka.

„Jsem tu doma a rodina je tu spokojená. Proto z mého pohledu nebylo co řešit a těším se na další roky v Olomouci,“ říká k podpisu nové smlouvy Jakub Orsava.

Hanáci se tak i další čtyři sezóny budou moci spolehnout na služby extraligového vítěze roku 2011 s třineckými Oceláři. Klíčovou roli by měl hrát opět na přesilovkách, kde za uplynulý rok vstřelil hned čtyři ze svých sedmi zásahů.

FOTO: Daniel Klement

David Škůrek

Od dorostu je věrný jedinému klubu, a to v srpnu oslaví již své třetí kulatiny. David Škůrek je prostě olomoucký srdcař, jenž letos překonal čtyři stovky startů s kohoutem na hrudi. Účastnil se také památného postupu Mory mezi extraligovou elitu, když nahrával na úplně poslední gól červenobílých v baráži.

Dvoumetrový zadák navíc nyní sahá po dalším skvělém milníku. Může totiž překonat hranici sta extraligových bodů v olomouckém dresu, což se v historii samostatné české ligy povedlo jen dvěma obráncům celku z Hané - Martinu Vyrůbalíkovi a Jiřímu Ondruškovi. Možná i proto by v budoucnu mohl být David Škůrek nástupcem těchto dvou klubových ikon s kapitánským céčkem na prsou. Přidávat starty za náš klub bude David Škůrek díky nové smlouvě další tři sezóny. Rozhovor s urostlým obráncem přineseme v nejbližších dnech.

FOTO: Alena Zapletalová