Zpět do Olomouce! Útočné řady kohoutů rozšíří Rok Macuh

Michal Jonáš
O L O M O U C - Po několika důležitých podpisech nových smluv a oznámení příchodů Jakuba Sedláčka a Arona Chmielewského hlásí Mora třetí posilu! Do hanácké metropole míří bývalý slovinský mládežnický reprezentant Rok Macuh, kterého si fanoušci kohoutů mohou pamatovat z jeho působení v Moře mezi lety 2015 až 2018.

„Rok nepřichází do neznámého prostředí. Působil u nás už v mládežnických kategoriích, kde předváděl dobré výkony. Doufáme, že na ně naváže i v A-týmu a popere se o místo v základní sestavě," komentuje přestup Macuha sportovní manažer Josef Podlaha.

Kariéra Roka Macuha

Rok Macuh s hokejem začínal ve slovinském Mariboru. V tamním klubu si už ve čtrnácti letech připsal start v juniorce, na větší porci zápasů mezi staršími hráči si však musel počkat ještě další dva roky. Odstěhoval se ze své rodné země do Rakouska, kde hájil barvy klagenfurtského EC-KAC v juniorské lize. Sezónu zde zakončil na druhém místě, po ní ovšem hned přestoupil do Havířova.

V roce 2015 se slovinský forvard opět rozhodl změnit působiště, když zamířil na Hanou. Mezi olomouckými juniory se mu velmi dařilo, a tak dostal pozvánku na mistrovství světa do 20 let první divize skupiny B. Za své skvělé výkony byl odměněn i v Olomouci, když si v pouhých sedmnácti letech připsal extraligovou premiéru. Celkově za A-tým nastoupil do dvanácti klání, v nichž zaznamenal jednu asistenci.

Po konci v mládežnických kategoriích vedly kroky šikovného leváka zpátky do Havířova. V Chance lize se mu však nepodařilo prosadit, odešel proto do 2. ligy, ve které oblékal dres Orlové či Nového Jičína. V něm si Macuha vyhlédl Přerov, kam mladý Slovinec zamířil na hostování. Následně odehrál sezónu s Draky v Šumperku, pak se opět stal přerovským Zubrem.

Nyní dostal mariborský odchovanec opožděný dárek ke svým 26. narozeninám. Borec s více než 160 zápasy v Chance lize se po sedmi letech opět představí na extraligových kluzištích a znovu v dresu s kohoutem na hrudi.

Přejeme mnoho úspěchů při angažmá v Olomouci!