Šlo o dobrou sezónu, vrací se Lukáš Klimek k minulému ročníku. Preferuje hrát centra nebo křídlo?

Eliška Halamíčková
O L O M O U C - Již pátým rokem bude stabilní oporou olomouckého týmu. Pozice v útočných formacích sice střídá, stále je ale jedním z klíčových hráčů. Útočník Lukáš Klimek v rozhovoru popsal, jak vnímal vyřazení ve čtvrtfinále s Pardubicemi, jaká očekávání má od sezóny příští nebo čí výkony ho nepřestávají překvapovat.

Lukáši, s odstupem času, přebolelo už čtvrtfinálové vyřazení?

Myslím si, že ano. Už je to nějaký čas. Chtěli jsme sérii co nejvíce natáhnout. I se třemi těsnými zápasy se to ale nepodařilo. Museli jsme to přejít, jít dál a teď už se soustředíme na přípravu.

⇒ Útočník Lukáš Klimek

Čtvrtfinále byl bezesporu úspěch. Nemysleli jste ale v průběhu sezóny na lepší umístění?

Po povedeném začátku to bylo samozřejmostí. V průběhu, kdy jsme se pohybovali do čtvrtého místa, jsme výsledky dost sledovali. Bylo reálné, že bychom mohli jít rovnou do čtvrtfinále. Bohužel na přelomu roku přišla série nemocí a zranění, která nám nehrála do karet. Kdybychom byli kompletní, bylo by to trochu jiné. Sestava se dost doplňovala juniory, což mohlo hrát svou roli. Rozhodně ale můžeme říct, že šlo o dobrou sezónu.

Pravděpodobně bylo nesmírně důležité, že jste potřebné body nahráli už na začátku, je to tak?

Kdyby nám začátek nevyšel a potom ani zmíněný přelom roku poznamenaný marodkou, určitě bychom se plácali na konci tabulky. Z tohoto důvodu bylo důležité a zároveň fajn, že jsme na tom byli bodově dobře a nemuseli se strachovat. Padal na nás ten příjemný tlak, a ne ten nepříjemný, kdy se hraje o udržení.

Příliš jste ovšem nenastupoval ve formaci s Pavlem Musilem a Lukášem Nahodilem podobně jako v sezóně 2019/2020. Mrzí, že jste si spolu nemohli zahrát více?

Byla to škoda. I my tři jsme si mysleli, že si zahrajeme víc. Na začátku se vyhrávalo, takže nebylo třeba nic měnit. Právě kvůli zraněním jsme se nesešli úplně komplet a když už, tak jsme nebyli úplně ve formě. Uvidíme, jak se to vyvine příští rok.

Vy sám jste v sestavě neměl konkrétní místo a svým způsobem jste pendloval mezi centrem a křídlem. Na které z těchto pozic se vám hraje lépe?

Abych řekl pravdu, je mi to docela jedno. Někdy se mi hraje líp jako centrovi, jindy na křídle. Možná se to odvíjí od hráčů, se kterými tam jsem.

Sledoval jste po olomouckém vyřazení zbytek play-off?

Doma jsme se dívali. Syn hraje hokej, takže jsem to tak po očku s ním sledoval.

Po skončení sezóny jste měli v Galerii Šantovka velkou autogramiádu s fanoušky. Jak jste si ji užil?

Vůbec jsme nečekali takovou frontu. Je to možná i znamení, že se nám dařilo. To ocenění, že za námi přijdou i po sezóně a můžou se s námi vidět, je pěkné. Je příjemné být s nimi takhle v kontaktu.

Vy patříte mezi nejzkušenější hráče mužstva, takže určitě můžete posoudit, jaký progres udělali mladší kluci Jan Bambula, Jakub Navrátil nebo Michal Kunc. Jak vnímáte jejich pokrok?

Dostali prostor a využili ho. Bambus hrál výborně s Kájou Pláškem. Ten byl pro mě překvapením, hrál jako velký mazák. Myslím, že jestli takhle budou stoupat každý rok, můžou mít velmi pěkné kariéry.