Olomoucká juniorka poprvé v sezóně zdolala Vítkovice! Rozhodl obrat ve třetí třetině

Petr Martínek
O L O M O U C – V rámci předehrávky 25. kola DHL extraligy juniorů přijeli na Hanou hokejisté Vítkovic. Mora přerušila sérii nezdarů a po obratu ve třetí části hry vybojovala vítězství 3:2.

Hra v prvních minutách plynula poměrně rychle a málo se přerušovalo. Víc šancí bylo na straně Vítkovic, například Vehovský jen tak tak neproměnil nájezd na Müncha. Poprvé se stav měnil v čase 8:24, kdy si v prostoru zpracoval kotouč Matěj Přibyl, objel branku domácích a v dobré pozici uklidil puk k pravé tyčce branky Mory. Na straně Olomouce byla k vidění příležitost při vyloučení Chlána, hosté se zvládli ubránit. Totéž si po vyloučení olomouckého Tomečka mohli říct i svěřenci Mojmíra Trličíka.

Za vysokou hůl byl na dvě minuty poslán na trestnou lavici Štiak, Mora početní výhodu neproměnila. Co se nepovedlo v přesilovce, to se zdařilo už při hře pět na pět. V čase 30:08 našel Tomeček při rychlém přečíslení Jakuba Koudelného, který střelou do pravého dolního rohu Smolku překonal a srovnal na 1:1. Už se zdálo, že vyrovnaný stav vydrží do přestávky, jenže 27 vteřin před druhou sirénou si hosté vrátili zpátky své vedení. Münch sice úspěšně vyrazil puk betony, ten se ale odrazil k pohotovému Robertu Chlánovi, pro kterého dopravit puk za brankáře do prázdného prostoru už byla hračka.

Jen třináct vteřin stačilo Olomouci na začátku třetí části k proměnění přesilové hry. Kamil Drábek nahrál na Michala Tomečka, jenž od mantinelu přejel do předbrankového prostoru a střelou do šibenice srovnal na 2:2. Kohouti moc toužili po bodovém zisku a přiblížili se mu v čase 48:46. Sedláček tvrdým projektilem si na Smolku nepřišel, odražený puk si ale do parády vzal Jakub Koudelný, jehož rána z první dostala Hanáky poprvé do vedení – 3:2. Vítkovice prahly po srovnání, Glos se uvolnil do samostatného úniku, ve kterém mířil v 50. minutě vedle. Ještě blíže byl v 56. minutě Přibyl, proti byla branková konstrukce. Vítkovice se o šance na srovnání v samotném závěru obraly samy svou disciplínou a když jim nevyšla ani hra bez gólmana, zůstávají všechny body na Hané.

HC OLOMOUC - HC VÍTKOVICE RIDERA 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 31. Koudelný (Tomeček, K. Drábek), 44. Tomeček (K. Drábek, Ruda), 49. Koudelný (P. Sedláček) - 9. M. Přibyl (Krejsa, Kalandra), 40. Chlán (Krejsa, Chaloupka).

HC Olomouc: Münch (Čerbák) – P. Sedláček (A), Kalman, Panáček (C), Bohatý, Compel, A. Drábek, Šlahora – Tomeček, Šotkovský, Koudelný – Belan, K. Drábek, Smýkal – Bošek, Ruda, Šulgan - Ungr.

HC Vítkovice Ridera: Smolka (Vávra) – Chaloupka (A), Bialy (A), Puchala (C), Vi. Glos, Kalandra, Čuba – Krejsa, M. Přibyl, Chlán – Slusarczyk, Štiak, Vehovský – Žídek, M. Hanák, Tobola – Fojtík, Muroň, Milata – Saxa.