Urputná snaha o vyrovnání nestačila, dorostenci těsně prohráli s Vítkovicemi

Michal Jonáš
O L O M O U C - Dvacáté kolo Extraligy dorostu patřilo moravskému derby mezi Hanáky a Riderou. Vítkovice odskočily už po 29 sekundách hry do vedení, které v polovině úvodní třetiny ještě navýšily o jednu branku. V 34. minutě využil přesilovku ránou z vrcholku kruhů Adam Kalman, další gól už však svěřenci Radka Philippa i přes dobrý výkon nepřidali. Hosté tak odjíždí s těsnou výhrou i tříbodovou nadílkou.

Start zápasu kohoutům vůbec nevyšel. Hned při úvodním buly se Alexej Kubát provinil nedovoleným zákrokem. Vítkovice přesilovku využily již po 17 vteřinách, když se k odražené střele Alexe Drábka dostal v levém kruhu Marek Hofman, který zakončil do téměř odkryté klece. Olomouc byla po rychlém gólu jako opařená, prakticky se nepodívala ven z vlastního pásma.

Když už to vypadalo, že se červenobílí konečně dostali do zápasu, přišla další rána. Timo Holaň při rozehrávce od vlastní klece nešťastně přišel o kotouč, čehož bleskově využil Marek Hofman. Vítkovický střelec našel z levého kruhu osamoceného Michaela Nazada ve slotu, jenž ránou z první propálil gólmana Mory.

Do druhého dějství vstoupili domácí značně lépe, málem se však znovu radovali Ostravané. Žbánek vypíchl křižnou přihrávku na levou stranu, nicméně poslal puk přímo na hůl Maxmiliána Mana. Ten pohotově vystřelil, avšak trefil pouze brankářovu výstroj. Vzápětí přišly dorážky z levé strany, žádná z nich i díky rychlému zásahu obrany v síti neskončila.

V čase 33:39 se kohouti konečně prosadili. Pokus Tomáše Navrátila z ostrého úhlu se odrazil od blokujícího protihráče příhodně pro Adama Kalmana, jenž vyslal tvrdou pumelici přesně k pravé tyči.

Na začátku třetího dějství se k zakončení z předbrankového prostoru probojoval Tobiáš Sekanina, střelou z pokleku nicméně beton soupeřova gólmana nepřehodil. Zanedlouho zahlédla olomoucká devatenáctka volného Adama Kalmana u levé tyče, který z bezprostřední blízkosti vítkovické klece zakončil z první. Od Vargova betonu se černá pryž odrazila k Filipu Vaňkovi, ten sice kotouč dostrkal až za brankovou čáru, bylo to ovšem již po odpískání, a tak radost olomoucké střídačky byla předčasná.

V závěru se kohouti pokusili ještě o hru bez brankáře, hosté si ale jednobrankové vedení už zkušeně pohlídali.

HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 34. Kalman (T. Navrátil, Kubát), 1. M. Hofman (A. Drábek), 13. Nazad (M. Hofman).

HC Olomouc: Žbánek (Jareš) – Hubáček, Holéczy, Kalman, Vaněk, Přidal (A), Holaň – Prokop, Minář (A), Kubát – Navrátil (C), Sekanina, Koryčanský – Brym, Harásek, Balog – Rohozhyn, Krásny.

HC Vítkovice Ridera: Varga (Skoumal) – Sedlák, A. Drábek, M. Fojtík, Szarowski, Zatloukal, Kisza (A), A. Vítek – Fasner (A), Svozil, A. Daněk – Plško, Douda (C), Zachariasz – M. Hofman, Nazad, Rončka – Max. Man.