Dorostence trápila koncovka, z Pardubic odjeli bez vstřelené branky

Michal Jonáš
P A R D U B I C E - Olomoucké dorostence čekal další nelehký soupeř ze špičky tabulky, proto do zápasu s Dynamem vstoupili aktivně. Přesto se jako první prosadili hosté. Druhou třetinu začali kohouti špatně a rázem prohrávali o tři góly. Ani povedená závěrečná dvacetiminutovka kýžený gól nepřinesla, kohouti prohráli 0:5.

Hanáci rozehráli utkání velmi aktivně, Pardubice se téměř nemohly dostat z vlastního pásma. V sedmé minutě ale Pavel Tvrdík vyslal Václava Josku do rychlého brejku, forvard domácích přebruslil olomouckou obranu a přesně zakončil nad rameno gólmana. V polovině třetiny se mohlo Dynamo radovat znovu, Žbánkovi tentokráte pomohla branková konstrukce. Na druhé straně byl velice blízko vyrovnání Tomáš Navrátil, jenomže přihrávka z pravé strany mu mířila do bruslí, a tak kapitán Mory nemohl do téměř odkryté klece zakončit.

V čase 23:29 se při závaru v brankovišti červenobílých nejlépe zorientoval Václav Tvrdík a dorazil volný kotouč přes Žbánkův beton. Vzápětí jeden z obránců hostů nešikovně zblokoval puk na vlastní klec, kotouč naštěstí trefil jen boční síť. Za necelé dvě minuty zakončil nádhernou kombinaci Teodora Vápeníka a Pavla Tvrdíka Tomáš Rolinek, čímž zvýšil vedení svého celku.

První polovinu třetí třetiny odehráli kohouti velmi dobře, čisté konto pardubického gólmana ale nesmazali. Psala se 52. minuta, když šli Hanáci do čtyř. Už po 13 sekundách potrestal faul Olomouce Václav Joska. Vzápětí přišlo další vyloučení, které za půl minuty využil Lukáš Korec pohotovým zakončením.

Během úplného závěru utkání vznikla před pardubickou svatyní nepřehledná situace, černá pryž poletovala po brankové čáře, nicméně gólem celá akce neskončila. Hned vzápětí dostali Hanáci k dispozici přesilovku, při skvělé střele musela domácím pomoci branková konstrukce. Kohouti tak odjeli z města perníku s prázdnou.

HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 7. Joska (P. Tvrdík, Křečan), 24. V. Tvrdík (Ruml, Rolinek), 31. Rolinek (Vápeník, P. Tvrdík), 52. Joska (Řehořek, Křečan), 55. Korec (Joska, Mikeska).

HC Dynamo Pardubice: Veřmiřovský (Tuláček) – Vápeník (A), Ruml, Řehořek, Křečan, D. Jaroš, Jansa – V. Tvrdík, Rolinek (C), Lempach – P. Tvrdík, Korec (A), Joska – M. Novák, Mikeska, Šimonek.

HC Olomouc: Žbánek (Barčák) – Přidal (A), Holéczy, Kalman, Vaněk, Hubáček, Holaň – Prokop, Minář (A), Krásny – T. Navrátil (C), Sekanina, Kubát – Brym, Harásek, Bartok – Balog, Koryčanský.