Juniorka vyhrála třetí utkání v řadě! Českým Budějovicím nastřílela pět branek

Daniel Fekets
O L O M O U C - Lepší vstup do nadstavbové části DHL extraligy juniorů si snad kohouti ani nemohli přát. Po dvou zápasech mají na kontě šest bodů, na výhru v Pardubicích totiž navázali doma proti českobudějovickému Motoru, který porazili 5:2. Hosté sice po první třetině vedli, ale ve druhé části už tým Mojmíra Trličíka překlopil duel na svou stranu. Dvakrát se prosadil Michal Tomeček.

Úvod utkání byl z obou stran velice opatrný, avšak kohouti trávili více času v útočné třetině. Prosadit se mohli při vyloučení Lukáše, jenže přesilovkový gól nevstřelili. Ve 13. minutě se do kvalitní pozice proháčkoval Tomeček, kterého ovšem vychytal hostující gólman Mařík. V čase 14:10 se do vedení dostal Motor. Richard Pitel si vzal na svou čepel kotouč, objel bránu a následně přesně zamířil do spodních pater svatyně.

Ve druhé třetině se Hanáci zvedli. Ve 27. minutě se hned dvakrát dostali do přečíslení, avšak ani jednou svou možnost nevyřešili dobře. Při vyloučení Humeníka v polovině řádné hrací doby bylo srovnáno. Sedláček vybídl na pravém kruhu Michala Tomečka, jenž přesnou ranou z první nedal českobudějovickému brankáři šanci. Na druhé straně mohl odpovědět Petrásek, jeho bekhendové zakončení ale přesné nebylo. Po šancích na obou stranách bylo v čase 36:26 nařízeno trestné střílení. Ke kotouči se postavil faulovaný Jakub Koudelný, který přesnou střelou překonal Maříka. Po čtyřiceti minutách tedy Mora vedla 2:1.

Ve třetím dějství jako první zahrozil Bošek, který svůj únik nedotáhl. Vzápětí mohly trestat České Budějovice, když se hned dva hráči objevili před Frgálem, ten ale pravým betonem stačil zasáhnout. Další možnost na srovnání měl Kotous, jehož projektil byl sražen nad horní tyč. V okamžiku, kdy to vypadalo, že se hosté postupně zvedají, udeřil David Pastrnek. Olomoucký útočník si udělal prostor před bránou a kotouč pohotově zametl pod brankáře Maříka. O chvíli později ale Motor snížil, po vyhraném buly Pitela se prudkou střelou prosadil Adam Sochor.

Olomouc musela dávat pozor, neboť šanci na vyrovnání měl hned vzápětí Aulický, brankář Frgál ale vytáhl ze svého repertoáru vynikající zákrok. V 56. minutě museli kohouti přečkat těžké chvíle při vyloučení Neorala, hned tři rány hostujícího celku od modré čáry ale dokázali srdnatě zablokovat. Za svou obětavost byla Mora odměněna v čase 57:26, kdy se ve zkrácené přesilovce prosadil podruhé v utkání Michal Tomeček. V úplném závěru hostující trenér Skuhrovec odvolal brankáře, pátý gól ale do prázdné branky přidal Ondřej Šotkovský. Olomoucká juniorka vyhrála po zápasech s Třincem a Pardubicemi třetí utkání za sebou.

HC OLOMOUC - HC MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 31. Tomeček (P. Sedláček), 37. Koudelný (TS), 51. Pastrnek (Neoral), 58. Tomeček (Ruda, Bošek), 59. Šotkovský (Panáček) – 15. Pitel (Petrásek), 52. Sochor (Pitel).

HC Olomouc: Frgál (Münch) – P. Sedláček (A), Šabatka, Panáček (C), Růžička, A. Drábek (A), Compel, Kalman – Bošek, Tomeček, Koudelný – Ungr, Šotkovský, Ruda – Belan, Smýkal, K. Drábek – Pastrnek, Neoral, Havel.

HC Motor České Budějovice: Mařík (Maleček) – Willmann (A), Bystřický, T. Tůma, Lukáš, Vachun, Placek (A) – Pitel (C), Hoch, Aulický – Humeník, Petrásek, Sochor – Šimon, Pospíchal, Kotous – Mojsejev, D. Postl, Seidl.