Olomoucká juniorka inkasovala v Přerově sedm branek

Petr Komárek
P Ř E R O V - Olomoučtí junioři prohráli v nadstavbové části čtvrté utkání v řadě. Na ledě Přerova se jim nepovedla především druhá perioda, ve které inkasovali čtyři branky. V závěru si už domácí své vedení hlídali, za Moru dvakrát skóroval Matěj Smýkal.

FOTO: Marie Nezbedová

Ve vyrovnané úvodní dvacetiminutovce se jako první radovali hosté, z přečíslení překonal Žurka Matěj Smýkal. Přerov srovnal v čase 17:49, Radim Hradil projel mezi kruhy a vystřelil nad Frgálův beton. Obrat Zubrů mohl těsně před první přestávkou dokonat Švejda, v samostatném úniku ale neuspěl.

Domácím se skóre podařilo otočit až na začátku druhé třetiny. Poté, co velké šance neproměnili útočníci Kolařík s Dobřeckým, udeřil obránce. Jan Billa z hranice kruhu poslal kotouč do vzdálenějšího dolního rohu olomoucké brány. Přihrával mu Kolařík, který ve 27. minutě našel také Jana Hanáka a padající Frgál se přemisťoval marně.

Krásná zakončení pak předvedli David Buršík a Petr Švejda. Buršík projel do útočného pásma, naznačil střelu a uklízel do prázdné branky. Švejda zase oklamal Frgála stahovačkou na bekhend a po zpětném přehození puku na forhend rozvlnil síť. V závěru prostředí části mohl kontrovat Pastrnek, Žurek jej však betony vychytal.

Zkraje třetí třetiny si přerovský brankář poradil i s tečí Belana a jeho spoluhráči následně přidali šestý gól. Radim Hradil u levé tyče propasíroval kotouč za brankovou čáru a skóroval podruhé v zápase. Totéž se poté podařilo také hostujícímu Matěji Smýkalovi, jenž za Žurka dorazil pokus Boška, a dalšímu domácímu útočníkovi Janu Hanákovi. Ten v čase 53:38 zblízka usměrnil do branky pas Kolaříka, využil přesilovku pět na tři a stanovil konečný výsledek utkání.

HC ZUBR PŘEROV - HC OLOMOUC 7:2 (1:1, 4:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 18. Hradil (Billa, F. Němec), 24. Billa (Kolařík, J. Hanák), 27. J. Hanák (Kolařík, Halík), 33. Buršík (Billa, Hradil), 38. Švejda (Mašek, Dobřecký), 47. Hradil (Hlávka), 54. J. Hanák (Kolařík, Billa) - 4. Smýkal (Belan, A. Drábek), 49. Smýkal (Bošek).

HC ZUBR Přerov: Žurek (Vojtek) – Tomiga, F. Němec, Da. Bárta, Billa (A), Pekr, Škňouřil, Janek – Hlávka, Hradil, Buršík (A) – J. Hanák, Halík, Kolařík – Dobřecký, Mašek, Švejda – Hyža, Nášel, Holík (C).

HC Olomouc: Frgál (Münch) – Šabatka, Kalman, Růžička, Panáček (C), Compel, A. Drábek (A), Stratil – Koudelný, Šotkovský, Tomeček – Bošek, Smýkal, Belan – Havel, K. Drábek, Ruda – Pastrnek, Neoral, Ungr.

OHLASY TRENÉRŮ

Pavel Neuman (HC ZUBR Přerov): „První třetina byla velmi vyrovnaná. Na začátku jsme inkasovali jako první, důležitý byl vyrovnávací gól krátce před přestávkou. Druhou část jsme zvládli velmi dobře, podařilo se nám odskočit. Ve třetí třetině jsme pak zápas úspěšně dokončili.“

Mojmír Trličík (HC Olomouc): „Zasloužená výhra domácího celku, my jsme byli vyrovnaným soupeřem akorát v první třetině. Hned od začátku druhé části domácí zrychlili a dali docela rychlé góly. Byli na koni, rozjeli se a přidávali další branky. Ve dvou třetinách už to byla jednoznačná záležitost.“