Přesilovkový gól i zásah v oslabení! Juniorka však z Českých Budějovic jede s prázdnou

Michal Jonáš
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Junioři se vydali zpátky do Českých Budějovic, kde na konci prosince po dramatu ve třetí třetině zvítězili 5:4. Do utkání ale nevstoupili vůbec dobře, když už po minutě hry o gól prohrávali. Na začátku druhého dějství se o vyrovnání postaral Maxim Burkov, jenomže Motor opět dokázal bleskově odpovědět. Utkání nakonec rozhodla třetí třetina, v níž se dvakrát prosadil českobudějovický Marcel Kříž.

FOTO: Michal Struž

Kohouti do zápasu vstoupili velmi nešťastně. Dominik Vachun zametl kotouč do levého rohu útočného pásma, kde se jej ujal Marcel Kříž. Hanáci při návratu před vlastního gólmana zapomněli mezi čárky na osamoceného Alexandra Remeše, jenž ránou z první poslal Motor už po 37 vteřinách do vedení. Zanedlouho mohlo být pro svěřence Mojmíra Trličíka ještě hůř, Dominik Frgál si však s únikem Adama Sochora zkušeně poradil.

Hned nato měl práci na druhé straně také Matyáš Mařík, křižný pas Matěje Smýkala ovšem nikdo z olomouckých hráčů nedokázal dopravit do poloodkryté klece. Na konci první dvacetiminutovky se ještě nebezpečnou střelou přihlásil Maxim Burkov, ani jeho pokus za zády gólmana Českých Budějovic neskončil.

Olomouc se na vstup do prostředního dějství připravila dobře. Adam Panáček vyslal Maxima Burkova do rychlého brejku, který forvard Mory zakončil povedenou bekhendovou kličkou. Jenomže radost červenobílých dlouho netrvala. Přesně za půl minuty se ve středním pásmu rozjel Michal Kusak a po krásném sólu přes celé útočné pásmo se protáhl až ke střele z předbrankového prostoru do volné mezírky u levé tyče.

V čase 24:24 přesně tečoval nahození Matyáše Humeníka kapitán domácích Richard Pitel, jenž v přesilové hře poslal puk mimo dosah olomouckého brankáře. Dvě vstřelené branky domácí celek nakoply, Dominik Frgál ale svůj tým skvělými zákroky podržel. Psala se 34. minuta, když se nechytatelná dělovka Michala Tomečka od modré zastavila až v síti Motoru.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky měli kohouti k dispozici trestné střílení. Na něj se vydal Michal Tomeček, jenomže tentokrát lídr olomouckého bodování neuspěl. To Olomoucké nemuselo mrzet, protože za necelou minutu udeřil ve vlastním oslabení Ondřej Šotkovský. Útočník Hanáků v přečíslení dva na jednoho s Jakubem Koudelným se štěstím procpal černou pryž pod lapačku Maříka.

V čase 49:47 se pokus Matyáše Humeníka odrazil příhodně pro Marcela Kříže, který pohotově usměrnil puk mezi tři tyče. Závěr utkání odehrála Mora v šesti, nicméně vyrovnání se nedočkala. Naopak po nepřesném pasu se puku opět ujal Marcel Kříž a z ostrého úhlu jej nasměroval do prázdné klece.

HC Motor České Budějovice - HC Olomouc 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. Remeš (Mar. Kříž, Vachun), 22. Kusak (Bystřický), 25. Pitel (Humeník, T. Tůma), 50. Mar. Kříž (Humeník, Hoch), 60. Mar. Kříž (Remeš, Hoch) – 22. Burkov (Panáček, Tomeček), 34. Tomeček (Turek, K. Drábek), 48. Šotkovský (Koudelný).

HC Motor České Budějovice: Mařík (Maleček) – T. Tůma, Vachun, Placek, Březina, Willmann (A), Buzek, Bystřický – Kusak, Tomas, Humeník – Pitel (C), Kotous, Jan Seidl – Mar. Kříž (A), Aulický, Sochor – Remeš, Hoch.

HC Olomouc: Frgál (Münch) – Vrána, Šabatka, Compel, Stratil, Panáček (C), Růžička, P. Sedláček (A) – Smýkal, Pastrnek, Koudelný, Havel, Belan, K. Drábek, Ruda, Burkov, Tomeček, Bošek, Šotkovský, Turek.