Ani na Spartě se nezadařilo, dorostence srazily dva slepené góly

Michal Jonáš
P R A H A - V hlavním městě České republiky čekal dorostence náročný duel s favorizovanou Spartou. Kohouti sehráli s lídrem skupiny o účast v play off vyrovnanou partii, ovšem trápila je koncovka. Jediné dva góly padly v rozmezí minuty a půl, červenobílí cestu do soupeřovy sítě hledali marně.

Úvodní třetinu otevřel střelou do levé tyče Žbánkovy branky útočník Filip Novák. V polovině dvacetiminutovky pak branková konstrukce pomohla Hanákům znovu. Chvíli před první sirénou ujížděl do brejku Ben Adamec, ovšem olomoucký zadák jej stačil dohnat. Následně sparťané z této akce ještě vytěžili ostrou střelu z levého kruhu, nicméně gólman Mory si s nepříjemným projektilem poradil.

Psal se čas 30:08, když rána Matěje Tomse od modré proletěla až do sítě kohoutů. Za půl druhé minuty slavili pražští dorostenci znovu. Nahození Adama Dufka z dálky se zastavilo v olomouckém brankovišti, odkud jej mezi tři tyče pohotově zametl Matei Bolocan.

Na začátku třetí třetiny za Žbánkem znovu zvonila tyč. O snížení se mohl postarat Tomáš Navrátil, nicméně přečíslení dva na jednoho nedokázal proměnit. Zajímavou příležitost měl také Petr Minář, jeho rána bezprostředně po vhazování ale našla pouze připravenou lapačku Tobiáše Tvrzníka. Domácí gólman zvládl také tlak Olomouce v závěru utkání, a tak Hanáci jedou bez bodu.

HC Sparta Praha - HC Olomouc 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Toms (B. Adamec), 32. M. Bolocan (Dufek, A. Burda II).

HC Sparta Praha: Tvrzník (Hanousek) – Hoznourek, A. Burda, Dufek (A), Žuffa, Nedvěd, Cichoň (C), Toms – F. Novák, Hlinka, D. Novotný, Pojkar, Kadlec, B. Adamec, Čížek, M. Bolocan, Trachta, T. Bolocan.

HC Olomouc: Žbánek (Jareš) – Dvořáček, Dušák, V. Černý, Přidal (A), Hubáček, Janeba, Holaň – Chromý, Brym, Končický, Koryčanský, Kubát, Harásek, Prokop, Minář (A), Pekr, T. Navrátil (C).