Lukáš Nahodil je odchovancem Horácké Slavie Třebíč. Do nejvyšší české soutěže nakoukl v dresu Pardubic, s nimiž také získal dva extraligové tituly v sezónách 2009/2010 a 2011/2012. Loňskou sezónu zahájil v Kometě Brno, v lednu však odešel na hostování do Mladé Boleslavi. Po své návratu do Brna si v letošním ročníku stihl během šesti zápasů připsat čtyři body za tři branky a jednu asistenci.

Sedmý duel sezóny 2018/2019 už ale odehraje v novém působišti jako hráč HC Olomouc. „V pondělí jsme se s panem Zábranským hned dohodli, Olomouc jsem si vybral sám z vlastní vůle,“ prozradil detaily k přestupu třebíčský rodák.

Roli ve výběru nového působiště sehrál i fakt, že má v kádru Kohoutů řadu kamarádů. „Znám tady spoustu kluků, se kterými jsem se potkal v Brně nebo v Třebíči. S Vildou Burianem a Markem (Lašem) jsme spolu prakticky vyrůstali,“ osvětlil útočník, proč jeho volba padla právě na hanácký klub. „Jako plus beru i to, že je Olomouc v dojezdové vzdálenosti od Brna.“

Kohouti pro Nahodila přitom nikdy nebyli oblíbeným soupeřem zejména pro svou houževnatost, s jakou Hanáci nastupovali na led. „Olomouc hrála nepříjemný hokej. Nikdy jsem se na utkání s nimi netěšil, protože jsem věděl, že nám nedá zadarmo ani kousek ledu. Byla pro nás vždycky nepříjemný soupeř,“ vyprávěl hráč, jenž má na svém kontě přes 300 extraligových zápasů.

Ve svém novém působišti se Lukáš Nahodil stačil podívat i na led, s Kohouty si už vyzkoušel první trénink. „Udělal na mě pozitivní dojem, přijali mě tady velmi dobře. Mám z toho dobrý pocit,“ pochvaloval si. „Snažím se hrát spíš technicky, často raději volím nahrávku místo střely,“ hodnotil svůj herní styl.

A kdy se Lukáš Nahodil poprvé představí fanouškům v plecharéně? Pravděpodobně již velmi brzy. „Pokud se nestane nic neočekávávaného, tak mě diváci uvidí na ledě proti Spartě,“ uzavřel Nahodil.