Řekl před zápasem: Zdeněk Moták

V nedělním zápase s Karlovými Vary předvedli Hanáci malý hokejový zázrak. Ještě 81 vteřin před koncem základní hrací doby prohrávali 1:3, nakonec však brali 2 body za výhru v prodloužení. „Jak napovídá výsledek, byl to vyrovnaný zápas,“ začal s hodnocením utkání trenér Zdeněk Moták. „My jsme celu dobu tahali za kratší konec, měli jsme šance, tlačili jsme do brány. Potom se nám to v té závěrečné fázi vyplatilo, dali jsme 2 góly. Kluci zaslouží za hru v powerplay velký dík a velkou gratulaci. Gól navíc po střele Strapáče je skvělá zpráva,“ řekl.

⇒ Trenér Zdeněk Moták

Góly na 2:3 a 3:3 dali Hanáci při hře bez brankáře. Předtím měli k dispozici také přesilovou hru, trenéři se ale s odvoláním Branislava Konráda rozhodli počkat až do jejího skončení. „Přesilovky nám nejdou, nechtěli jsme riskovat. Bylo tam ještě poměrně dost času, přes 2 minuty. Chtěli jsme jít do powerplay až po skončení přesilové hry,“ vysvětloval Moták. Právě hru v početní výhodě se Olomouc v posledních zápasech základní části vypilovat. „I v těch přesilovkách jsme si vytvořili dost šancí, byly tam i nějaké gólové, které jsme neproměnili. Snažíme se na tom pracovat,“ potvrdil Moták. „Lehce složení přesilovkových formací měníme, zatím se to pořád nedaří. Doufejme, že to usilovnou prací zlomíme,“ věří do play-off.

V předkole by Hanáci mohli narazit na někoho z trojlístku Hradec Králové, Liberec, Mladá Boleslav a teoreticky také na Plzeň. „Moc možností tam není, ale nedíval jsem se teď na tabulku. Nemůžete si vybírat. Všechny ta mužstva jsou kvalitní,“ prohlásil směrem k budoucímu soupeři v předkole Zdeněk Moták. Nejen trenérský štáb Olomouce doufá, že ve vyřazovacích bojích vrátí do hry marodi - jeden z nich, Jakub Navrátil, naskočil už v neděli. „Zase se nám zranil Klimek s Tomečkem, takže se to o dva dny uspíšilo. Měl nastoupit až v úterý,“ prozradil trenér. „Na první zápas po tak dlouhé pauze a tak těžkém zranění to bylo slušné. Naskočit do rozjetého vlaku po takové pauze je nesmírně těžké.“

Z kabiny soupeře: Kometa pět zápasů v řadě neprohrála

Brněnská Kometa se jako tradičně pohybuje v klidném středu tabulky. Na svém kontě má aktuálně 72 bodů, které ji řadí na osmé místo - devátá energie ztrácí 3 body, na sedmé Pardubice pak Brno potřebuje dohnat body 4. Kometě se přitom letos více daří na venkovních kluzištích, kde získala 53 % možných bodů, v domácí aréně ukořistila jen 44 %. Posledních 5 zápasů jedou Jihomoravané na vítězné vlně. Jejich série začala v polovině února proti Zlínu, jemuž nasázeli 9 gólů (9:3), pokračovala výhru v Plzni (0:1) a dvěma vítězstvími doma (3:1 proti Energii a 4:1 proti Liberci). V neděli si pak Kometa vyšlápla na Hradec Králové (1:4).

Letošní sezónu předvádí skvělé výkony útočník Peter Mueller, který aktuálně o 2 body vede ligovou tabulku produktivity (62 bod). Americký hokejista je s 29 zásahy zároveň nejlepším střelcem Brna. Jako tradičně se Kometa může spolehnout na bodový příděl Petra Holíka (11+38). V obranných řadách letos vyčnívá Filip Král - patří mu celková šestá příčka v kanadském bodování týmu, ačkoli věkem je Král stále junior.

Hlavní trenér: Libor Zábranský
Hala (kapacita): DRFG Aréna (7 700)
Poslední utkání: Výhra 1:4 v Hradci Králové.

TELH 2020/2021
HC Kometa Brno – HC Olomouc

8. místo
umístění v tabulce
12. místo
140:139 - 72 bodů
skóre a body
101:141 - 57 bodů
Peter Mueller 62b (29+33)
nejproduktivnější hráč
Jan Káňa 25b (12+13)
Peter Mueller - 29 branek
nejlepší střelec
Jan Káňa - 12 branek
Petr Kolouch - 12 branek
Petr Holík - 38 nahrávek
nejlepší nahrávač
Jiří Ondrušek - 16 nahrávek
Filip Král 20b (6+14)
nejproduktivnější obránce
Jiří Ondrušek 24b (8+16)
Karel Vejmelka – 33 záp. (91,39%)
Pavel Jekel - 2 záp. (92,11 %)
Lukáš Klimeš - 16 záp. (92,08 %)
úspěšnost brankářů
Branislav Konrád - 36 záp. (91,60%)
Jan Lukáš - 18 záp. (90,93%)
23,16%
úspěšnost v přesilovce
11,28%
76,37%
úspěšnost v oslabení
83,42%
445 minut
tresty celkem
462 minut

#VšeciSpolu