A zase ta Verva. Hanáky čeká důležitý zápas v boji o 11. příčku

Kristýna Nováková
O L O M O U C – V úterý podvečer Hanáci přivítají starého známého soupeře - stejně jako minulý týden do plecharény zavítá Litvínovská Verva. Podaří se Hanákům zopakovat středeční výhru a přiblížit se tak 11. příčce? Utkání začne v úterý od 17 hodin na Zimním stadionu v Olomouci.

Řekli před zápasem: Jan Tomajko

Harmonogram extraligy je po reprezentační pauze neúprosný. V pondělí 15. 2. hráli Hanáci v Pardubicích, ve středu doma přivítali Litvínov, aby v pátek odjeli do Prahy. V neděli pak hostili Mladou Boleslav. Trenér Jan Tomajko si myslí, že i vzhledem k náročnému programu bylo pro Hanáky těžké srovnat dvoubrankové manko, které si Bruslaři vytvořili. Únava podle něj ale byla vidět na obou stranách. „Bylo vidět, že už je to během krátké doby několikátý zápas. Na obou mužstvech bylo vidět, že už to nejezdí jako třeba před 6 dny, když začala série zápasů,“ řekl trenér a jednatel HC Olomouc v jedné osobě. „Ty dva góly pak už bylo těžké srovnat. Už se nám to nepovedlo, neměli jsme takovou šťávu,“ posteskl si.

⇒ Trenér Jan Tomajko

Mladá Boleslav zápas rozhodla dvěma přesilovkovými trefami ve třetí třetině, před zápasem byla přitom v této statistice druhá nejhorší v lize. Hanáci měli k dispozici pět přesilových her, využít však bohužel nedokázali ani jednu. „V přesilovkách jsme měli nějaké příležitosti, v tom nás Boleslav předčila. Přesilovky rozhodly,“ myslí si Tomajko.

V úterý čeká Olomouc pátý zápas během devíti dní. Po týdnu do plecharény zavítá Litvínov. „Pro všechny je to stejné. Litvínov bude mít v nohách stejně zápasů jako my,“ uvědomuje si dvojnásobný mistr světa. „Myslím, že to bude stejný zápas. Litvínov tady odehrál výborné utkání, prohráli o gól. Čekáme tuhou bitvu,“ uzavřel Jan Tomajko.

Z kabiny soupeře: Verva přerušila sérii proher

Litvínov je pro Olomouc přímý konkurent v boji o 11. příčku tabulky. Verva má na Hanáky momentálně náskok 5 bodů. Vzájemné zápasy obou celků byly v této sezóně velmi vyrovnané. Litvínov dvakrát vyhrál na domácím ledě, nejprve po samostatných nájezdech (4:3) a poté v prodloužení (2:1). Minulý týden pak brala 3 body domácí Olomouc po výhře 4:3.

Chemikům se v posledních zápasech příliš nedařilo, v pátek oslavili na ledě Pardubic první výhru od 7. 2., kdy v prodloužení zdolali karlovarskou Energii. Poté následovala série porážek s Mladou Boleslaví (3:2sn), Libercem (1:2p), Olomoucí (4:3) a Mountfieldem (2:3).

Litvínov si může mnout ruce, že se mu v létě podařilo přivést šikovného útočníka Patrika Zdráhala. Ostravský rodák momentálně vede produktivitu Vervy, nastřílel 10 gólů a na dalších 20 přihrál. V útoku se Chemici mohou spolehnout také na Richarda Jarůška, který už soupeřům vstřelil 17 branek. Jedničkou v brankovišti je Denis Godla, který však trpí nevyrovnaností výkonů.

Hlavní trenér: Vladimír Orságh
Hala (kapacita): Zimní stadion Ivana Hlinky (6 011)
Poslední utkání: Výhra 1:3 v Pardubicích.