Byla radost se na ně dívat, chválil hráče po Frozen Cupu Jan Littner

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Na konci roku 2018 si olomoucká šestá třída zpestřila vánoční svátky účastí na prestižním Frozen Cupu pořádaném třineckými Oceláři. Kohouti v konkurenci domácích Ocelářů, Vítkovic, Liberce, Popradu, Žiliny, Sokola Kyjev či Minsku podali výborné výkony a probojovali se až do finále, kde těsně podlehli Liberci. Domů si tak přivezli velký úspěch a stříbrné medaile. Chválou nešetřil ani trenér Jan Littner.

Honzo, kdy a proč jste se rozhodli přihlásit šestou třídu na Frozen Cup?
V červenci jsem byl na jednom kempu v Třinci, kde znám trenéry a domluvili jsme se, že bychom měli zájem se tohoto, myslím si, prestižního turnaje zúčastnit, protože tam byla mezinárodní konfrontace, která je pro kluky vždycky dobrá a zajímavá.

Jaká byla reakce hráčů, když se dozvěděli, že si zahrají na mezinárodním turnaji?
Kluci se o tom dozvěděli někdy na přelomu října a listopadu. Jsou to děti, takže byli nadšení a zvědaví a myslím, že byli taky rádi, že si užijí tři dny bez rodičů (smál se).

Tušili jste předem, který ze zúčastněných týmů může být nejtěžším soupeřem?
Už po prvním zápase nám bylo jasné, že to bude tak vyrovnaný turnaj, že i ten, co nakonec skončil poslední, mohl být na medailových místech a naopak. Výsledky byly vesměs vyrovnané a nějaký favorit tam nebyl. Potvrdilo se to i ve finále, kdy byl výsledek sice 4:6, ale my jsme nastřelili tři tyčky a byl to opravdu vyrovnaný zápas nahoru, dolů.

Jak jste hráče na takový turnaj připravovali?
Bylo to jednoduché. Už před prvním utkáním jsme si s kluky řekli, že se nebudeme dívat někam o šest zápasů dál, ale šli jsme vždycky zápas od zápasu. Vždycky jsme měli rozcvičku, pak poradu, kde jsme si s kluky řekli, co po nich budu chtít, odehráli jsme zápas a pak jsme si užili chvilku pohody a srandy. A tak to pokračovalo až do finále.

Na turnaji jste odehráli velmi vyrovnané zápasy, který byl ale pro vás ten nejlepší?
Finále. Byly tam daleko větší emoce než ve všech předchozích, protože to bylo o první místo. Navíc jsem na klucích viděl, že opravdu chtějí, dřeli celý turnaj. Po tom, co předváděli, mi bylo líto, že jsme nedosáhli na ten nejcennější kov, protože si myslím, že jsme si ho zasloužili.

Běžně vedete o něco mladší hráče, bylo něco, čím vás šesťáci na turnaji překvapili?
Já tuhle skupinu už nějakou dobu znám, takže jsem se jen ujistil v tom, co slyším od trenérů, a sice, že je to tým, který když jde na led, táhne za jeden provaz. Překvapil mě asi přístup kluků, kdy se v tomhle věku dokázali tři dny opravdu soustředit a k zápasům přistupovali s maximálním nasazením. Když se řeklo, že už se jdeme soustředit na zápas, dokázali se odprostit od klukovin, vždycky se na něj adekvátně připravili a byla radost se na ně dívat.

Plánujete zúčastnit se nějakého dalšího podobného turnaje?
Jsme domluvení, že pokud se bude Frozen Cup konat i příští rok, rádi bychom se ho znovu zúčastnili, ale samozřejmě i tím, jak jsme tam hráli a jak jsme se předvedli, jsme dostali už i nějaké nabídky na turnaje od klubů, které se Frozen Cupu zúčastnily.