Bylo to pro mě hodně zvláštní, přiznal po utkání s Chomutovem Filip Palička

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Výkony jako na houpačce, takové bylo pro Kohouty sedmnácté a osmnácté kolo nejvyšší soutěže. Zatímco utkání s Litvínovem Hanákům vůbec nevyšlo, proti favorizovanému Chomutovu nastoupil úplně jiný tým. Olomouc sice znovu jako první inkasovala, utkání ale dokázala třemi góly otočit a vybojovat tři body. Jednou z branek se blýskl i Filip Palička, který do Olomouce přišel právě z Chomutova.

Utkání s Litvínovem Kohoutům vůbec nevyšlo, už po první třetině prohrávali 0:6 a i když se hra v dalších dvou třetinách poměrně vyrovnala, dotáhnout ztrátu už se domácím nepodařilo. „Na to vůbec nedokážu odpovědět. Začal zápas a najednou jsme prohrávali. Dostali jsme špatné góly po našich chybách a už se to s námi vezlo,“ mrzelo Filipa Paličku.

Ve druhé a třetí dvacetiminutovce to byl litvínovský brankář, který se musel více ohánět. Hanáci tak po zásluze vyhráli posledních čtyřicet minut 3:2. Co se po první části změnilo? „O přestávce po první třetině jsme si řekli, že takhle to rozhodně nepůjde a že musíme změnit naši hru,“ prozradil devatenáctiletý hokejista.

Jen o den později dorazil na olomoucký led čtvrtý Chomutov, na nepovedené utkání s Vervou tak museli Kohouti co nejrychleji zapomenout. „Věděli jsme, že to bude těžký zápas, takže musíme zapomenout na to, co se stalo s Litvínovem a začít západ od začátku na sto procent,“ vracel se k tomu, co předcházelo utkání s Piráty.

I ve druhém zápase jako první vedli hosté, Kohouti ale dokázali na inkasovanou branku bleskově reagovat a utkání nakonec dovézt do vítězného konce. „Hodně důležité bylo, že jsme na jejich gól dokázali rychle odpovědět a hned vzápětí strhnout vedení na naši stranu,“ uvažoval. Tříbodovou pojistku vstřelil právě Filip Palička, který nešetřil chválou celého týmu. „Jsem určitě spokojený, protože jsme vyhráli a podali dobrý týmový výkon,“ usmíval se novojičínský odchovanec.

Filip Palička přišel do Olomouce před sezónou právě z Chomutova, o motivaci tak měl v utkání proti svým bývalým spoluhráčům postaráno. „Bylo to pro mě hodně zvláštní, protože jsem v Chomutově strávil poslední čtyři roky, takže jsem tam znal všechny kluky, co proti nám hráli, ale snažil jsem se k tomu přistupovat jako ke každému jinému zápasu. Paradoxně to byl můj první zápas proti Chomutovu v kariéře,“ přiznal s úsměvem.

Kohouty nebyl jediným bývalým chomutovským hráčem. Stejně jako Michal Smutný, i on utkání s bývalými spoluhráči probíral. A jak přiznal, ne jen po zápase. „S klukama jsme pořád v kontaktu, takže proběhlo takové to hecování a jsem rád, že jsme vyhráli,“ usmíval se hráč nosící na drese číslo třináct.

Juniorům chybí pouhých devět bodů na postup mezi dvanáct týmů, které budou bojovat o účast v play-off a Kohouti ví, že recept na postup je jednoznačný. „Musíme začít hlavně pořádně bodovat. Ideální by bylo udělat nějakou šňůru výher,“ dodal olomoucký útočník.