Častá vyloučení nás stála čtvrté utkání, mrzelo po zápase Jiřího Ondruška

Jan Matúš
L I T O M Ě Ř I C E – Hokejisté Olomouce mají za sebou čtvrté čtvrtfinálové utkání, ve kterém se muselo znovu rozhodovat až v samostatných nájezdech, protože po základní hrací době svítil na světelné tabuli stav 3:3, a ani v následném desetiminutovém prodloužení se nepovedlo jednomu z týmů vstřelit vítěznou branku. Mora však opět neproměnila ani jeden ze tří pokusů, a tak Litoměřice vyrovnaly stav série na 2:2.

Hanáci vstoupili do utkání velice aktivně a ihned zkraje první třetiny si dokázali vytvořit slušné příležitosti, které málem skončily první brankou. Bohužel však vzápětí přišla první přesilová hra Litoměřic, které svou početní výhodu využily, a vstřelily tak úvodní branku utkání.

⇒ Obránce Jiří Ondrušek

„Vstup do utkání se nám celkem vydařil a myslím si, že ve hře pět na pět jsme byli lepším týmem, ale bohužel jsme byli hodně vylučovaní a přesilové hry vždy dostaly domácí tým do tempa,“ litoval mnoha vyloučení v utkání Jiří Ondrušek.

Mora však v deváté minutě utkání dostala také příležitost početní výhody, kterou Hanácí využili během pouhých sedmi vteřin, a vyrovnali tak stav utkání. Střelu Bartoně totiž vyrazil domácí Král pouze na hůl volného Marozse, který vstřelil první branku Olomouce.

„Bylo dobře, že se nám podařilo vstřelit rychle vyrovnávající branku, když jsme dokázali využít hned naší první přesilovou hru v utkání. Přesilovka byla dobře zahraná, když Kuba (Jakub Bartoň) vystřelil od modré a Rosťa (Rostislav Marosz) se dostal k dorážce a vstřelil puk do brány,“ pověděl k první brance Olomouce.

Ve druhé třetině viděli diváci v litoměřické Kalich Aréně hned čtyři branky, když se nejdříve ve 24. minutě prosadil z poloviny kluziště Ostřížek, jenž nahodil puk na Krále, který, k překvapení všech, propustil kotouč za svá záda. Vedení však týmu Petra Fialy nevydrželo příliš dlouho, protože přišly opět přesilové hry Litoměřic, ze kterých se dokázali domácí dvakrát prosadit, a otočit tak vývoj utkání.

„Litoměřice mají hodně dobré přesilové hry, protože tam mají spoustu šikovných hráčů. Druhá branka Litoměřic byla hodně dobře trefená a navíc mám pocit, že Vošvec (Tomáš Vošvrda) toho moc neviděl, a puk tak skončil v pravém růžku brány. Třetí inkasovanou branku jsme si možná i vstřelili sami, protože po nahození od modré tečovalo puk před Vošvecem několik hráčů, a ten mu potom projel mezi betony,“ popisoval oba gólové momenty Litoměřic ve druhé třetině.

Mora však dokázala ještě přidat svou třetí branku ve druhé třetině, když si první útočná formace vytvořila několik dobrých příležitostí, které nakonec vyvrcholily u Ostřížka, jenž vstřelil svůj druhý gól v utkání. Ve třetí třetině se obě mužstva snažila vstřelit rozhodující čtvrtou branku, ale ani jeden z týmů již nedokázal v normální hrací době překonat obranu toho druhého.

⇒ HC Stadion Litoměřice

Utkání tak dospělo do prodloužení, ve kterém měly Litoměřice velikou příležitost rozhodnout zápas, když domácí hráli přesilovou hru, kterou však olomoucká obrana dokázala perfektně zpacifikovat. „Věřil jsem, že když jsme dokázali ubránit přesilovou hru Litoměřic v prodloužení, tak že nás to nakopne a dostaneme se do šancí, ze kterých bychom dokázali vstřelit rozhodující branku, ale bohužel se nám nepovedlo ani jednu z našich akcí zakončit gólem,“ kvitoval ubráněnou přesilovou hru v prodloužení olomoucký obránce.

Tři minuty před koncem nastaveného času se domácí hráči dopustili hry v pěti, které si všimnul jeden z čárových, a tak měla hrát Mora také přesilovou hru, ale po velké debatě nakonec hlavní rozhodčí trest odvolal, a tak se nadále pokračovalo ve čtyřech na obou stranách.

„Hokej hraji již hodně dlouho a ještě jsem neviděl, aby rozhodčí nařídil vyloučení, my jsme si vzali timeout, abychom si řekli, jak následnou přesilovou hru zahrajeme a najednou za námi přijede na střídačku hlavní rozhodčí, že se trest ruší a bude se hrát normálně čtyři na čtyři,“ nechápal rozhodnutí rozhodčích hráč s číslem 23 na zádech.

I druhé utkání dospělo do samostatných nájezdů, ve kterých byl opět více šťastným týmem domácí celek, protože olomoučtí hokejisté opět nedokázali překonat ani jednou domácího Krále, a tak z celkových šesti pokusů za dva dny nedali Hanáci ani jednu branku ze samostatných nájezdů. Naopak Litoměřice vstřelily gól hned z prvního nájezdu, a vyrovnaly tak stav čtvrtfinálové série.

„Věřili jsme, že to již zlomíme, ale bohužel se nám znovu nepovedlo vstřelit ani jednu branku ze samostatných nájezdů a pokud nedokážeme za dva dny proměnit alespoň jeden nájezd z šesti, tak si nemůžeme zasloužit vyhrát utkání,“ dodal na závěr Jiří Ondrušek.