Čekání bylo dlouhé, ale je to super, usmíval se po letošním prvním gólu Aleš Jergl

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Olomouci se v listopadu opravdu daří. Ve 23. kole přivítala na svém ledě houževnatou Mladou Boleslav, od prvních minut však diktovala tempo zápasu Olomouc. Už ve druhé minutě poslal Kohouty do vedení Aleš Jergl, který si tak připsal první letošní branku. Šikovný útočník přidal ještě asistenci na gól svého parťáka z útoku, Miroslava Holce a po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Stejně jako v Brně, i tentokrát vyšel Kohoutům úvod zápasu s Mladou Boleslaví na výbornou. Hned ve druhé minutě se dostal ke slovu Aleš Jergl, který poslal Kohouty do vedení. Šikovný olomoucký útočník tak ukončil letošní čekání na první gól. „Čekání bylo dlouhé, ale je to super. Říkal jsem si, že musím počkat a jít tomu naproti. Spadlo to tam a jsem za to určitě rád,“ měl radost.

Jergl naposled rozvlnil síť za brankářem soupeře v přípravných zápasech, hned na začátku extraligy jej totiž trochu přibrzdilo nepříjemné zranění. „Poslední gól za Olomouc jsem dal ještě před zraněním v Hradci Králové, což už je dost dlouho, takže jsem rozhodně rád, že to tam padlo a doufám, že se bude dařit i v dalších zápasech,“ usmíval se čtyřiadvacetiletý hokejista.

Jen o deset minut později navíc navýšil vedení Hanáků už na 3:1 Jerglův spoluhráč z útoku, Miroslav Holec, který se prosadil podruhé ve dvou zápasech. Třetí lajna Olomouce tak znovu prokázala, že není radno ji podceňovat. „V poslední době nám to celkem sedí. I v Brně nám to sedělo, jen jsme mohli dát víc gólů, chyběla nám ale trošku přesnost. Celý mančaft hrál suprově, takže si všichni zaslouží pochvalu,“ měl jasno autor první branky utkání.

Ve druhé třetině se však hra poměrně vyrovnala a Olomoučtí museli být před Bruslaři, kteří se znali za srovnáním, na pozoru. „Myslím, že i oni přehodili na jinou rychlost. My jsme se možná trochu uspokojili, ale vyhráli jsme a za to jsme rádi,“ řekl forvard, který si v letošním roce připsal i sedm startů za Havířov a v nich sedm bodů.

Kohoutům se sice další branku vstřelit nepodařilo, ani Středočeši se však dlouho nemohli dostat do výraznější šance. „Trenéři nám říkali, že zbytečně moc odstupujeme, že je důležité, abychom drželi červenou čáru, a to se nám daří. To je asi základní kámen vítězství,“ uvažoval.

Olomouckému áčku výrazně prospěla reprezentační pauza. Ještě před pauzou trápící se tým totiž naskočil zpět do extraligového kolotoče jako úplně jiný mančaft. Ze sedmi utkání vyhráli šest a z možných 21 bodů si do velmi vyrovnané tabulky připsali skvělých 16 bodů. „Myslím, že je to perfektní. Trochu jsme to pozměnili a daří se nám dodržovat systém, který hrajeme. Zjednodušili jsme hru a řekli si, že to budeme rychleji otáčet. Jdeme zápas od zápasu a každý chceme vyhrát,“ řekl odhodlaně útočník, který nastoupil za olomoucké áčko poprvé už v sezóně 2012/2013.