Aleši, vybavíte si, jak se celá situace seběhla?

Ke zranění došlo tak, že jsem vyvážel puk ze třetiny kolem Köhlera. Chtěl jsem ho vyvézt za červenou a nahodit, přišla tam pak ale taková páka na rameno, což mě rozhodilo a spadl jsem na led, praštil se hlavou o led a když jsem se zvedal, byla tam nějaká další dvojice. Jeden z domácích se tam otáčel a mě trefil patou do obličeje přímo pod plexi.


Aleš Jergl bezprostředně po zranění

Co vám proběhlo hlavou, když vám došlo, co se stalo?

Hlavně to, jestli vidím. Pak jsem po té ráně cítil kost, jak mi vyletěla do oka. Bylo to hrozně nepříjemné a pak jsem viděl mega kaluž krve pod hlavou. Hned jsem se zvedl a jel na střídačku. Pořád tekla krev, skoro až do nemocnice. Jen doktoři na zimáku říkali, že je tam hrozná díra a je to na nemocnici. Ani nevím, co mi proběhlo hlavou, ale asi to, že žiju. Mohlo to jít kousek níž na tepnu a nebo taky do oka. Buďme rádi, jak to dopadlo. Kosti srostou a jizva se zahojí. Hlavní je, že vidím!

Hned ten den jste byl operován. Jak se po operaci cítíte?

Po operaci jsem se cítil divně. Střídala se bolest a tlak otoku. Je to nepříjemné. Už mám ale vytažené stehy.

Jak dlouho by měla probíhat rekonvalescence. Tušíte, co vás čeká?

Rekonvalescence je myslím na čtyři až šest týdnů, takže nevím, jestli se na led ještě dostanu. Chci ale hrát. Hokej miluju a když už se stávají i taková zranění, musí se to obrátit v náš prospěch. Věřím tomu, že kluci budou bojovat i za mě!


Aleš Jergl po operaci

FOTO (zdroj): soukromý archiv Aleše Jergla