Řekl před zápasem: Lukáš Kucsera

Na východě Čech sehráli Hanáci vyrovnanou partii. Domácí Dynamo chvílemi přehrávali, avšak utkání nakonec dospělo za bezbrankového stavu až do prodloužení. To rozhodl necelé dvě minuty před koncem Petr Kolouch. I přes zisk dvou bodů si kohouti uvědomují, že především produktivitu budou muset pořádně zlepšit. „Zakončení je pro nás taková bolest posledních let. Pořád na něj klademe důraz. S tím je spojené, že daleko více trénujeme přesilovky. Zaměřujeme se i na další situace, které mohou zápasy rozhodovat,“ vyprávěl útočník Lukáš Kucsera.

⇒ Útočník Lukáš Kucsera

Co konkrétně musí podle něj zlepšit druhá přesilovková formace, jejíž členem opavský rodák je? „Měli bychom se daleko více tlačit do zakončení, protože přece jen tolik času na ledě v početních výhodách nemáme. Když se tam dostaneme, je potřeba, abychom tolik nevymýšleli.“

Při odpovědích Lukáše Kucsery se do rozhovoru zapojil i útočník Rostislav Olesz, jenž zrovna procházel okolo. Na otázku, jak se cítí, odpověděl s úsměvem od ucha k uchu: „Dlouho jsem nehrál, ale pořád mám mnoho sil. A ještě k tomu jsem mladý a nadějný. (smích) Rozhovory mají čtenáře především bavit, oni nechtějí číst jen strohé věty. Je třeba jim občas předložit i nějakou tu perličku.“

Jedna taková bývalého hráče Floridy, Chicaga a New Jersey bleskurychle napadla. „Třeba David Krejčí má po zápase hodně rád palačinky s nutellou, ale bez šlehačky. To málokdo ví,“ navázal šestatřicetiletý forvard v dobrém rozmaru.

Následně už pokračoval Kucsera, který se zamyslel nad duelem proti Litvínovu: „Myslím si, že soupeř bude především dobře bruslit. Kádr se mu nepatrně změnil, takže uvidíme, co můžeme očekávat. Na videu jsme se připravovali, takže snad nám to vyjde.“

Kohouti ví, že také v tomto zápase bude obrovskou výhodou, že znovu mohou hrát mezi svými mantinely. Z úvodních sedmi domácích klání totiž vytěžili velmi slušných 13 bodů. „Do utkání musíme vstoupit podobně jako v minulých zápasech, kdy jsme se na svůj výkon plně koncentrovali. Bylo by fajn udělat nějakou delší bodovou sérii,“ uzavřel Kucsera.

To nejdůležitější o soupeři

Litvínov sice vyhrál úvodní dva duely nové sezóny, nicméně poté si připsal 7 proher v řadě. Nelichotivou sérii zastavil na začátku října na ledě Českých Budějovic, kde zvítězil poměrem 3:0. Dobře si vedl i v dalším utkání, v Ostravě totiž porazil Vítkovice 4:1. Na venkovní výhry se pokoušel navázat doma proti Hradci Králové, avšak východočeskému soupeři podlehl 3:4.

Oproti minulému ročníku už litvínovský dres neoblékají Martin Hanzl (České Budějovice), Lukáš Žejdl (Slavia), Oskars Cibulskis (Riga), Jan Ščotka (Jyväskylä), Patrick Kudla (Trenčín), Jiří Říha (Vsetín), David Štich (České Budějovice) a Martin Látal (Sheffield Steelers). Nové angažmá si stále hledá Samson Mahbod. Jakub Petružálek ukončil svou bohatou kariéru.

Svěřenci Vladimíra Országha ovšem přes léto i posílili. Ze Sparty Verva zlákala Andreje Kudrnu spolu s Matúšem Sukeľem. Z Mladé Boleslavi přišel Marek Hrbas, z Jihlavy Daniel Kolář a z Plzně se vrátil Matěj Stříteský. Na trase Plzeň - Litvínov pendloval i Petr Straka. Litvínovští lovili také v zahraničí, z Kansasu City totiž dorazil zámořský útočník Giorgio Estephan, jenž má na kontě už pět vstřelených branek.

Hlavní trenér: Vladimír Országh
Hala (kapacita): Zimní stadion Ivana Hlinky (5944 diváků)
Poslední utkání: Prohra 3:4 s Hradcem Králové

Statistiky obou týmů:

TELH 2021/2022
HC VERVA Litvínov – HC Olomouc

12. místo
umístění v tabulce
8. místo
37:41 – 13 bodů
skóre a body
26:20 – 18 bodů
Patrik Zdráhal 12b (5+7)
nejproduktivnější hráč
David Krejčí 12b (7+5)
Giorgio Estephan - 5 branek
Patrik Zdráhal - 5 branek
Richard Jarůšek - 5 branek
nejlepší střelec
David Krejčí - 7 branek
Patrik Zdráhal - 7 nahrávek
Matěj Stříteský - 7 nahrávek
nejlepší nahrávač
Jan Káňa - 7 nahrávek
Matěj Stříteský 7b (0+7)
nejproduktivnější obránce
Jiří Ondrušek 9b (3+6)
Denis Godla – 10 záp. (90,26%)
Šimon Zajíček - 3 záp. (83,13%)
úspěšnost brankářů
Jan Lukáš - 7 záp. (91,05%)
Jakub Sedláček – 3 záp. (96,67%)
18,60%
úspěšnost v přesilovce
14,63%
82,61%
úspěšnost v oslabení
82,76%
120 minut
tresty celkem
95 minut