Dávid Buc: Nemáme to ve svých rukou, musíme věřit, že Vary zakopnou

David Jahoda
O LO M O U C – Sedmnáct zápasů dlouhé trvání na tříbodové vítězství skončilo. Mora v prvním domácím zápase skupiny play-out zdolala v poměru 3:2 omlazený kádr Liberce, který už utekl hrozbě baráže. Tři body bezesporu Kohoutům chutnaly, radost z nich však nebyla taková, jakou by si představovali. Energie totiž uspěla v hlavním městě, a její náskok tak zůstal sedmibodový. „Musíme vyhrávat a spoléhat na pomoc soupeřů,“ pravil Dávid Buc.

Hanáci jsou ve skupině play-out v těžké situaci. Jakékoliv zaváhání by se téměř jistě stalo stvrzením účasti v baráži. Kohouti však bojují do poslední možné chvíle a doma proti Liberci se jim to vyplatilo. Bílé Tygry zdolali po tuhém boji 3:2. Jednou z hlavních postav byl slovenský útočník Dávid Buc, střelec rozhodující trefy.

„I když jsme v zápase prohrávali, nevzdali jsme to, vyrovnali jsme, a pak jsme dali další dva góly. Myslím, že jsme hráli celkově docela solidně. Musím však přiznat, že jsme se ve třetí části stáhli zbytečně dozadu a po druhé inkasované brance jsme začali být trochu nervózní. Díky Bohu, že jsme závěr ustáli,“ oddechl si Buc.

⇒ Útočník Dávid Buc

Slovenský útočník chytil na konci sezóny vítr do plachet. Jako centr vede první formaci a zdá se, že mu tato pozice prospívá. V posledních třech zápasech vstřelil čtyři branky. Kromě té vítězné mohl proti Liberci přidat minimálně ještě další dvě trefy. „Měl jsem hodně šancí. Někdy je to tak, že vám to tam napadá více, někdy méně. Jsem ale rád za to, že jsem dal alespoň ten jeden, navíc když byl rozdílový,“ prozradil Dávid Buc, jenž zaznamenal v play-out již třetí gól.

Liberec si v minulém utkání proti pražské Slavii již definitivně zajistil účast v dalším ročníku extraligy, proto by kdekdo mohl tipovat, že zbytek sezóny takzvaně vypustí. Jak to viděl Dávid Buc? „Když nemají nůž na krku, určitě se jim hraje jednodušeji. Dá se říct, že si přijeli zahrát, snažili se pěkně kombinovat. Bylo na nich ale vidět, že už čekají na závěr sezóny a že hrají v klidu,“ komentoval libereckou situaci. „Věděli jsme však, že nám tu Liberec nenechá body zadarmo a že si je budeme muset vydřít,“ podotkl.

Se závěrečnou sirénou se mohli Kohouti radovat, po zjištění výsledku zápasu mezi Karlovými Vary a Slavií však radost úplně na místě nebyla. Západočeši totiž zvítězili proti Pražanům 4:2 a Olomouc tak stále musí dotahovat sedmibodovou ztrátu.

„Musíme vyhrát každý zápas a věřit, že Vary zakopnou. S Energií navíc ještě hrajeme doma. Musíme spoléhat na soupeře, že Karlovým Varům seberou nějaké body. Už to nemáme ve svých rukou,“ konstatoval popradský rodák.

V posledních třech utkáních stáhli trenéři hru na tři formace, což zatím přináší své ovoce v podobě tří vítězství a sedmi bodů. „Poslední tři zápasy jsme hráli na tři pětky a všechny jsme vyhráli. Jsme více v tempu, chodíme více na led, proto je logické, že se může každý z nás dostat i do více šancí. Mně osobně se hraje dobře, uvidíme, co bude dál,“ řekl na závěr rozhovoru osmadvacetiletý hokejista.