Do Olomouce přichází posila, řízný bek Patrik Vrána

O L O M O U C - HC Olomouc získal posilu do obranných řad. Na hostování do konce sezóny přichází dvaadvacetiletý obránce Patrik Vrána, který naposledy působil v první slovenské lize v dresu Piešťan. Vrána byl v Moře na týdenní zkoušce, v sobotu s ním pak vedení klubu podepsalo smlouvu.

Patrik Vrána strávil dva a půl roku v týmu SHK 37 Piešťany, tedy ve druhé nejvyšší slovenské soutěži. V letošní sezóně odehrál 24 zápasů, ve kterých si připsal šest kanadských bodů (3 + 3). V sezóně 2010/11 oblékl dres piešťanského oddílu ve 38 případech, dvakrát vstřelil gól a na dalších pět přihrál.

⇒ Patrik Vrána

Během svého působení v Piešťanech dvakrát vyhrál slovenskou první ligu a v baráži bojoval o postup do extraligy, ani jednou se však Piešťanským nepovedlo probojovat se do nejvyšší soutěže.

Narodil se ve Vsetíně, dorostenecká léta strávil v klubech Sareza Ostrava, Sparta Praha a Oceláři Třinec. Na rok se také vydal do Kanady, ve Western Hockey League si však zahrál vinou vážného zranění jen 23 duelů a vrátil se zpátky do Evropy.

Vrána platí za velkého cestovatele. Kromě již zmíněných oddílů nastupoval ještě v juniorce za Nitru, krátce si zahrál českou druhou ligu v Karviné, třináct startů si připsal i ve slovenské seniorské extralize opět za Nitru, na Slovensku pak dlouho působil v první lize v klubech Dukla Senica a právě v Piešťanech.

Nyní přichází vypomoci olomoucké defenzivě před nejdůležitější částí sezóny. Dlouhodobě je totiž zraněný kapitán Mikel, který chodí dokonce o berlích, k němu se přidal i Lhotský, s drobnými problémy laboruje Kotvan.