Do Olomouce zavítá nováček z Litoměřic

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C - Naposledy před Vánoci vyjednou hokejisté olomoucké Mory na led k mistrovskému zápasu. Na domácím kluzišti si to o ligové body rozdají s čerstvou krví v prvoligové soutěži, HC Stadionem Litoměřice. Olomouc, namlsaná páteční výhrou v Chrudimi, nesmí Litoměřické podcenit. Nováček ligy totiž dokázal pořádně zatopit i Chomutovu a Ústí nad Labem. Střetnutí začíná v pondělí od 18 hodin na zimním stadionu v Olomouci.

Uf, konečně si může olomoucká Mora oddechnout. Před závěrečným utkáním první fáze druhé nejvyšší soutěže si Kohouti mohou mnout ruce, již nyní mají jisté alespoň předkolo play-off. Je sice pravdou, že si klub z Hané přál být výše, ale o posun se Mora může pokusit v nadstavbové části, kde se popere o přímý vstup do vyřazovací části.

HC Stadion Litoměřice
Ještě předtím ale Hanáci doma přivítají HC Stadion Litoměřice. Nováček soutěže si první polovinu základní části vedl dobře, poté však přišel útlum v podobě čtyř výher ze čtrnácti zápasů, přičemž jenom jedna byla za tři body. Stadion tak může alespoň hřát to, že vždy potrápil adepty na postup, Ústí nad Labem a Chomutov. S oběma celky Litoměřice dohromady uhrály 5 bodů při celkovém skóre 10:10.

V minulém klání si hráči Stadionu vyšlápli na svém ledě na dalšího novice, IHC Písek. Po remízové první části si domácí svou výhru vystříleli ve druhé třetině, kdy se trefili hned čtyřikrát. Litoměřičtí tak přerušili svou třízápasovou řadu bez vítězství.

To Hanáci pokračovali ve své sérii střídavých úspěchů. Po nezdaru proti Táboru si zašpásovali na kluzišti Chrudimi, kde s tamním týmem předvedli, na jaká střetnutí diváci rádi chodí. Orlicím k bodu nestačilo ani pět přesných zásahů, poněvadž Olomoučtí jich dokázali nahromadit rovný půl tucet.

„Určitě budeme chtít i proti Litoměřicím pokračovat v té produktivitě a hlavně v lepší obraně,“ nechal se slyšet Jan Tomajko po pátečním vítězném duelu.

V prvním letošním vzájemném utkání dokázal Žigárdy zastavit všech dvaatřicet litoměřických projektilů, a vychytal tak svou první nulu v této sezóně. Kohouti i díky němu nakonec porazili v úvodu listopadu Severočechy jednoznačně 5:0.

Jak tedy zakončí celky Olomouce a Litoměřic základní část první ligy? Zápas startuje v pondělí od 18 hodin na olomouckém zimním stadionu. A nezapomeňte, že Mora vás potřebuje! Průběh zápasu můžete sledovat také v on-line textovém přenosu. Nádech hry však fanoušek nalezne jenom přímo poblíž ledové plochy při podpoře svého celku. O dodržování pravidel se bude starat trojice rozhodčích Kubičík – Dřínovský, Chocholouš.

Sestavy z minulého kola

HC Olomouc: Žigárdy – Ondrušek, Mikel, Janáček, Vyrůbalík, Nedbálek, Bartoň, Lhotský – Šedivý, Ministr, Szturc – Kucharczyk, Domin, Haluza – Černý, Brančík, Polodna – Svoboda, Řípa, Pekr. Trenéři: Petr Fiala, Jan Tomajko.

HC Stadion Litoměřice: Volke – Evan, Kříž O., Vobořil, Martinka, Stříteský, Štěpánek, Kolbaba, Brož – Sklenička, Šinágl, Doležal – Horčička, Slížek, Hašek – Přeučil, Zíma, Rod – Heinisch, Hlusička, Novák. Trenér: Daniel Tvrzník.

Přestávkový program

O první přestávce vás čeká ukázkové exhibiční utkání žáků, tedy mladých nadějí HC Olomouc.