Do plecharény zavítá Třinec. Podaří se kohoutům navázat na domácí úspěchy?

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Po vítězství na kladenské půdě a týdenním odpočinku čeká na Hanáky další utkání, a to s třineckými Oceláři. Zvládnou kohouti aktuálního držitele Masarykova poháru porazit, a připsat si tak páté vítězství z posledních šesti domácích duelů? Úvodní buly padne v pátek 8. 10. v 18 hodin. Nákup vstupenek můžete provést online v síti Ticketportal. Taktéž je bude možné zakoupit od zítřejších 16:00 na pokladně zimního stadionu.

V posledním kole se olomoučtí hokejisté utkali s kladenskými Rytíři. Tento zápas byl hokejovou veřejností velice sledován, jelikož v něm nastoupili hned tři hráči s bohatými zkušenostmi z NHL. „Pod tlakem jsme se necítili, pozornost byla směřována spíše na Krejču (Davida Krejčího, pozn. red.), Jágra a Plekance. Je ale příjemné, že se o nás lidé více zajímají,“ řekl k utkání útočník Lukáš Nahodil.

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

Hráč s devatenáctkou na zádech byl přitom jedním z klíčových mužů, kteří zařídili rozhodující branku kohoutů. Po jeho střele se totiž kotouč odrazil k Jakubu Navrátilovi, jenž necelé tři minuty před koncem využil dvojnásobnou přesilovku. Rytířům se pak na tuto trefu ve zbývající části zápasu nepodařilo zareagovat. „Určitě bylo pozitivní, že se nám podařilo rozhodnout v základní hrací době. Ve finále je ale jedno, jestli dáte vítěznou branku v první nebo poslední minutě. Hlavní je vždy tříbodový výsledek, který se nám povedlo ukořistit,“ měl jasno.

Nyní na Hanáky čeká další střetnutí. V plecharéně přivítají třinecké Oceláře, s nimiž měli v minulé sezóně vyrovnanou bilanci dvou vítězství a dvou porážek. „Oni mají obrovskou sílu v útoku, nicméně když je budeme držet v jejich obranném pásmu, tak nám gól nedají. Musíme předvést takové výkony, které nás zdobily v posledních duelech. Když budeme obětaví a odmakáme to na sto procent, tak je určitě můžeme porazit,“ burcuje před utkáním centr, jenž v posledních dvou zápasech nastupoval ve třetí formaci s Michalem Kuncem a Lukášem Klimkem.

Domácí prostředí zatím kohoutům svědčí. Z pěti utkání odešli bez bodu pouze jednou. Podle třebíčského rodáka může být velká divácká podpora, které se Hanákům dostává, klíčovým faktorem i během zítřejšího souboje. „ Máme fantastické fanoušky, kteří chodí ve velkém počtu. Sice je to klišé, ale oni jsou opravdu tím šestým hráčem, jenž nás žene kupředu. Jsme šťastní, že je máme a doufám, že přísloví „Můj dům, můj hrad“ bude platit i tentokrát,“ uvedl.

Toto utkání bude speciální i kvůli třetí sadě dresů, ve které olomoučtí hokejisté nastoupí poprvé v letošní sezóně. Kromě odlišné barvy na nich budou i jména fanoušků, kteří alespoň dvakrát darovali krev v rámci kampaně Kápni božskou červenou. Kromě nich se zde objeví i jména těch, jež finančně podpořili klub zakoupením nové permanentní vstupenky bez nároku vrácení částky za sezonu uplynulou, která byla výrazně ovlivněna pandemií Covid-19. „Já je viděl dnes ráno a vypadají moc pěkně. Klukům v kabině se taktéž líbí. Věřím, že se z nich stanou dresy vítězné,“ uzavřel Nahodil.

To nejdůležitější o soupeři

Třinečtí letos válčí na dvou frontách. Kromě extraligy hrají i hokejovou Ligu mistrů. Ve skupině F zatím Slezané odehráli celkem pět duelů, z nichž se jim ale podařilo zvítězit pouze jednou, a to proti bratislavskému Slovanu. V tabulce jim tedy patří třetí místo se třemi body, přičemž už je jasné, že se do další fáze soutěže nepodívají.

Na extraligovém poli se ovšem svěřencům Václava Varadi vede daleko lépe. Po deseti odehraných duelech jim patří druhá pozice, přičemž vedoucí Pardubice, které mají dvoubodový náskok, odehrály o jedno utkání více. S prázdnou odešli třinečtí hokejisté pouze z utkání v Plzni.

Loňský extraligový mistr udělal před letošní sezónou v kádru několik změn. Z klubu odešli například brankáři Jakub Štěpánek (Grenoble) s Nickem Malíkem (KooKoo), obránci Martin Gernát (Lausanne) s Ralfsem Freibergsem (Dinamo Riga) či útočníci Matěj Stránský (Davos) s Jackem Rodewaldem (TPS Turku) a Michalem Špačkem (Frölunda HC).

Do kádru Slezanů naopak přišel z Hradce Králové Marek Mazanec, z ruského Magnitogorsku pak reprezentační útočník Andrej Nestrašil. Oceláře taktéž posílila dvojice hráčů z AHL - Marko Dańo, jenž dnes prodloužil smlouvu až do konce sezóny, a Martin Marinčin. V neposlední řadě pak oblékl dres s drakem na prsou obránce Jakub Matyáš.

Hlavní trenér: Václav Varaďa
Hala (kapacita): Werk Arena (5400 diváků)
Poslední utkání: Výhra 3:0 nad Slovanem Bratislava

Martin Marinčin 5b (1+4)