Čtyřiatřicetiletý útočník si výhry cení. „Samozřejmě děkuji za tuto cenu, velmi si jí vážím. Je to totiž ocenění od fanoušků, kteří nás pravidelně sledují, takže o to více si jí považuji,“ usmíval se Skladaný. Ten si v deseti prosincových utkáních, které Kohouti odehráli, připsal tři góly a pět asistencí. Hned tři nahrávky zaznamenal v zápase proti Litvínovu, který Hanáci porazili vysoko 7:1 a Skladaný byl po právu prohlášen hráčem utkání na domácí straně.

⇒ Útočník František Skladaný

Při rozhovoru zavzpomínal také na utkání proti brněnské Kometě, které Olomouc v plecharéně nadělila nepopulárního „bůra“. „Byl to parádní víkend, konečně jsme po dlouhé době dali dost gólů,“ připomněl. Kohouti totiž ve dvou po sobě jdoucích zápasech dokázali svým soupeřům vstřelit dohromady dvanáct branek, což je na olomoucký tým nezvykle vysoké číslo.

Slovenský útočník, nosící na drese číslo dvacet, působí na Hané již druhou sezónu. Jenže zatímco v té minulé si připsal jen dvě asistence, v letošní sezóně patří k oporám týmu. Se třiadvaceti kanadskými body (9 + 14) je druhým nejproduktivnějším hráčem olomoucké kabiny. Nezapomíná ovšem na to, že hokej je kolektivní sport. „Důležitá je spolupráce s hráči v pětce a především vzájemná komunikace,“ podotkl Skladaný. „Jsem rád, že dávám góly, ale je třeba podívat se především na kolektivní výkony. A pokud hráč může dopomoci k lepším výsledkům celého týmu, je to o to lepší,“ řekl.

„Feri“, jak se slovenskému útočníkovi přezdívá, zavzpomínal také na nedávné Vánoce. „Svátky vždy trávím s rodinou a to i v případech, kdy jsem hrával v Rusku,“ připomněl své dvouleté působení v ruské vyšší lize, kde nastupoval za Buran Voroněž. „Vánoce jsou hlavně o dětech. Je krásné vidět tu radost v jejich očích, jak rozbalují dárky a vnímají celou sváteční atmosféru. Vánoce se dělají hlavně pro ně,“ uzavřel Skladaný.

Kohout měsíce prosinec – TOP FIVE

1. František Skladaný 		157 bodů
2. Juraj Mikúš 			148 bodů
3. Branislav Konrád 		88 bodů
4. Jan Jaroměřský		85 bodů
5. Jan Eberle 			77 bodů

Kohout sezóny – průběžné pořadí do 10. místa

1. Juraj Mikúš 			36 bodů
2. Branislav Konrád 		35 bodů
3. Jan Knotek 			20 bodů
4. František Skladaný 		19 bodů
5. – 6. Jan Eberle 		17 bodů
5. – 6. Petr Strapáč 		17 bodů
7. Miroslav Holec 		15 bodů	
8. Jakub Galvas 		12 bodů
9. Jan Jaroměřský 		11 bodů
10. Jakub Herman 		10 bodů