Fanouškům Chomutova děkuji, neustále mě povzbuzují, vzkazuje Libor Kašík

Ondřej Kubát
C H O M U T O V - Smolný zápas mají za sebou hokejisté olomoucké Mory. Ve druhém semifinále drželi na ledě bohatého Chomutova dlouho nerozhodný stav, v prodloužení je ale rozhodčí poslal na čtyři minuty do tří a takový nápor už defenziva Kohoutů neunesla. "Kdyby dvě, tak možná, ale písknout v prodloužení čtyři minuty, to opravdu nevím," zlobil se po utkání nejlepší hráč Hanáků, gólman Libor Kašík

Byl to klíčový moment zápasu. Sudí nejprve těsně před třetí sirénou přehlédli vyhození puku chomutovskými hráči z obranného pásma přímo na střídačku, v prodloužení po faulu Selingra pak poslali Kohouty do tří.

⇒ Libor Kašík

"Nechci si stěžovat na rozhodčí, celý zápas pískali celkem dobře. Ale pak v prodloužení to, co pískli, to nevím, zda se vůbec píská, taková blbost. A ještě navíc čtyři minuty. To rozhodlo," zlobil se po závěrečném hvizdu Kašík.

Olomouc se sice dlouho úspěšně bránila, hokejový osud se však nakonec přiklonil na stranu Krušnohorců. Z mezikruží rozhodl Pulpán. "Postavilo se mu to, zavřel oči a plácl do toho. Se štěstím to trefil. Neříkám, že je špatný hráč, ale nepatří k těm lepším a v zápase měl štěstí," popisoval inkasovanou druhou branku mladý brankář.

"Bylo to vyrovnané utkání. Zákroků jsem měl dost, byl to normální zápas. Hráli jsme ale lépe dozadu než v předchozím duelu, kluci mi pomáhali. Jen škoda, že jsme ve třetí třetině nedali branku. To by určitě rozhodlo. Šanci jsme na to měli," komentoval výkon olomouckých hokejistů Kašík.

Ve třetí části hru na několik minut přerušil kuriózní moment. Piráti totiž vstřelili branku, ale až po odpískání faulu, které zaniklo v okolním hluku. A protože bezprostředně po brance zhasla na stadionu světla, nikdo neviděl, že hlavní rozhodčí rozpažil.

"Byl by to regulérní gól, pokud by však rozhodčí už předtím nesignalizovali vzájemný faul. Není se čemu divit. Když je faul, tak rozhodčí pískne a fanoušci si nemůžou stěžovat. V Chomutově jsou ale asi zvyklí, že domácím pořád nadržují. Tato situace ale byla naprosto standardně posouzena," vrátil se k situaci brankář Mory. Fanoušci poté naházeli na led lahve a další odpadky, po chvíli se však pokračovalo.

Chomutovský kotel, který jinak příliš slyšitelný nebyl, často provokoval právě Kašíka v olomoucké svatyni. Toho to ale nijak zvlášť nestresovalo. "Ono mě to akorát povzbuzuje. Vyvolávají mě častěji, než vlastního gólmana Řehoře, nebo jak se jmenuje. Jsem slavnější, než polovina jejich týmu. Neustále mě podporují a fandí mi. Za to jsem rád a děkuji jim. Jenom doufám, že mě budou podporovat dál, pomáhá mi to," uvedl s vážnou tváří.

Už o víkendu se celá série přestěhuje na Hanou a Mora bude chtít vyhrát oba zápasy. "My jim zadarmo nic nedáme. Bude je to hodně bolet. Na finále máme. U nás sice nemáme tolik peněz jako v Chomutově, to ale není rozhodující. My máme srdce, bojovnost a ubojujeme to. Budeme se snažit hrát co nejlépe, proměňovat šance a poslat Chomutovské na dovolenou," burcuje mladý strážce kasy.

Přijdete Hanákům fandit? Znepříjemníte bohatému favoritovi víkend? Sobotní třetí klání startuje v 18 hodin v olomoucké plecharéně.