V pondělí 8. května proběhla na letišti v Neředíně akce s názvem Koloběžkiáda. Olomoučanům už je projekt pod záštitou Dobrého místa dobře znám, jednalo se totiž už o třetí ročník, i když na zcela novém místě. Chybět znovu nemohli ani Kohouti, kteří nakonec dorazili v hojném počtu. V Neředíně se úderem deváté hodiny ranní sešlo jedenáct hráčů. Na rozdíl od předchozích ročníků ale tentokrát pomáhali i junioři a starší dorostenec. Akce se znovu setkala s úspěchem, zasoutěžit nebo si jen tak popovídat přišlo více než 300 lidí.

„Já jsem byl na Koloběžkiádě poprvé a musím říct, že akce byla fantastická. I počasí vyšlo, takže si myslím, že to přilákalo dost lidí. Jen to, že to bylo na okraji města, asi nebylo pro ostatní moc ideální. Společnost byla skvělá, výborně se o nás postarali, takže jen víc takových akcí,“ usmíval se vždy dobře naladěný Jakub Bartoň.

⇒ Obránce Jakub Bartoň

Olomoucký obránce se ale do závodů zapojit nemohl, na letiště dorazil ještě s berlemi. Zadák Kohoutů se stále zotavuje ze zranění. Nečinně ale rozhodně nepřihlížel, spolu s Alexem Rašnerem a poté i ostatními Hanáky se zapojil do předávání cen. „Nesoutěžil jsem, protože jsem po zranění, tak jsem aspoň předal ceny, což rozhodně nebyl problém. Myslím, že účastníci si akci užili a byli spokojení,“ tvrdil hráč k němuž neodmyslitelně patří dres s číslem 81.

Jako už tradičně putoval i tentokrát výtěžek ze startovného na pomoc neslyšícím. Na podporu dětského tábora pro neslyšící, který pořádá Unie neslyšících, se vybralo 12 300 Kč. „Je to určitě velké plus a je fajn, že se toho účastníme i my, hokejisté. Myslím, že by takových akcí mělo být mnohem víc, v Olomouci to ještě není tak rozšířené, ale všude jinde se tohle pořádá ve větším počtu. Doufám, že se to i tady postupem času zvedne a podobných akcí bude víc,“ věřil hráč, na kterého byla před sezónou 2015/2016 uplatněna opce.

Pro Dominika Hajšmana, který ještě věkem spadá do staršího dorostu, se jednalo o první akci, které se zúčastnil. Osmnáctiletý útočník neváhal a přislíbil pomoc, na konci akce pak mohl být jedině spokojený. „Byl slunečný den, přišlo hodně lidí, zasoutěžili jsme si na koloběžkách a udělala se radost, takže určitě paráda. Byla to moje první akce, ale nervózní jsem rozhodně nebyl,“ smál se olomoucký útočník.

Stejně jako Dominik Hajšman reagoval i gólman nově vznikající juniorky Tomáš Pospíšil. I on se zapojil do závodů, při svém prvním startu, kdy vedl dospělou kategorii, ale špatně odbočil. „Sice jsem objel špatnou trasu, ale závod byl dobrý. Dojel jsem. Beru to jako zpestření suché přípravy,“ tvrdil gólman s číslem 94.

A perlička na závěr, Alex Rašner se Koloběžkiády neúčastnil poprvé, a tak se zkušeně ujal vedení nejmladší, ale i nejstarších skupinek. Mezitím stíhal talentovaný obránce i předávat ceny, a tak si poměrně překvapivě na konci akce odnesl odměnu. Symbolicky byl vyhlášen na třetím místě mezi seniory a od pořadatelů obdržel cenu za obětavost.