Hity i zblokované střely. Kdo v těchto statistikách dominoval?

Josef Prášek
O l o m o u c - Střílet krásné góly a rozhodovat zápasy? Jasně, je to důležité, ale každý tým potřebuje i obrovské bojovníky. Třeba takové, kteří se nebojí padat doslova po hlavě proti střelám. Jak si vedli olomoučtí hráči v Radegast indexu v uplynulé sezoně?

Za Hanáky dominoval Jiří Ondrušek, který získal 124 bodů v této statistice, což je desáté nejlepší číslo v celé extralize za základní část.

Ovšem…

Když se podíváme jen na zblokované střely, tak tam se vede našemu obránci ještě lépe. Obsadil dokonce třetí pozici v celé soutěži. Hned 91 střel Jiří Ondrušek zblokoval svým tělem.

K tomu si přičteme i ofenzivní choutky naší legendy. Však Ondrušek v uplynulé sezoně získal 24 bodů, což je jeho životní maximum.

Jak si vedli další naši hráči ve statistikách obětavosti? Skvěle si počínal i Jan Švrček, však zabránil v sezoně hned 64 střelám. K tomu přidal i 47 hitů, což bylo z celého našeho týmu nejlepší číslo. A v rámci extraligy z toho byla 13. pozice.

David Škůrek ovládl Radegast index za Hanáky v play off

A nesmíme zapomenout ani našeho urostlého obránce Davida Škůrka. Náš odchovanec sice v základní části stihl o něco méně zápasů (36), ale za tu dobu nasbíral 51 zblokovaných pokusů a 36 hitů.

Davidovi se dařilo v této kolonce i v play off, kde během šesti zápasů převedl 13 hitů a střele zabránil svým tělem hned patnáctkrát. Ve vyřazovacích bojích byl v těchto ohledech nejobětavějším hráčem Olomouce. Získal 26 bodů v rámci Radegast indexu, což stačilo na 18. pozici v rámci celé ligy.

Ovšem před ním byli kromě dvou hráčů jen borci, kteří měli minimálně o čtyři duely více. Většina hokejistů na lepších pozicích hrálo dokonce finále.

Když se vrátíme ale k základní části, tak špatně si nevedl i náš bývalý kapitán Martin Vyrůbalík (55 zablokovaných střel a 26 hitů) či bek Tomáš Dujsík (30 zablokovaných střel a 34 hitů).

A co útočníci? Tam si parádně počínal mladíček Jan Bambula či zkušenější Petr Kolouch.

TOP 10 hráčů HC Olomouc v Radegast indexu v sezoně 2020/2021 v základní části

Hráč (pozice)
Hity
Zbl.
střely
Radegast
1.
Jiří Ondrušek (O) 29 91 124
2. Jan Švrček (O) 47 64 98
3.
David Škůrek (O) 36 51 71
4.. Martin Vyrůbalík (O) 26 55 62
5. Tomáš Dujsík (O) 34 30 53
6. Jan Bambula (Ú) 35 31 51
7. Petr Kolouch (Ú) 14 34 45
8. Adam Rutar (O) 22 28 45
9. Rostislav Olesz (Ú) 17 37 44
10. Jan Káňa (Ú) 29 14 44

Radegast index je složen ze tří parametrů: plusový či minusový bod získají hráči za pobyt na ledě při vstřelených a obdržených gólech. „Hit“ soupeře je ceněn jedním bodem, stejným počtem, tedy jedním bodem, je hodnocena také každá zablokované střela soupeře.