Horká jihlavská půda prověří formu Kohoutů

Luděk Stránský
O L O M O U C – Ke druhému venkovnímu utkání pocestují olomoučtí hokejisté na Vysočinu. V rámci čtvrtého kola první hokejové ligy se totiž utkají s týmem HC Dukla Jihlava, se kterým se střetli již dvakrát v letní přípravě. Oba celky od sebe dělí tři body, Dukla naposledy padla v Ústí, Kohouti naopak zvítězili nad Kadaní. Duel začíná v 17:30 na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě.

Hokejisté Mory v posledním utkání změřili své síly ve vyrovnaném a otevřeném souboji s Kadaní, z něhož vyšli vítězně po výsledku 3:2. „Je začátek soutěže, mančafty jsou vyrovnané. Ale až bude třeba desáté kolo, tak budeme víc rozehraní a půjde nám to lépe,“ hodnotil nejednoznačnost duelu útočník Hanáků Jiří Řípa.

„My jsme si říkali, že nemůžeme hrát pasivně, ale trochu jsme se nechali ze začátku třetí třetiny zatlačit. Potom jsme to ale otočili a zase hráli dopředu,“ popisoval Řípa dění ve třetí třetině, kdy Kohouti víceméně bránili jednogólový náskok.

⇒ Útočník Mory Jiří Řípa

A jaká pozitiva či negativa viděli ve střetnutí trenéři Petr Fiala a Jan Tomajko? „Říkali nám, že je dobře, že se vyhrálo, ale že s lepšími soupeři bychom mohli mít problém, takže musíme ještě trochu přidat,“ přiznal centr druhé formace.

Právě utkání v Jihlavě, u kterého se předvídá atraktivní podívaná, bude zkouška pro olomoucký kádr. „Jihlava je doma vždycky nebezpečná, tam se hraje hodně těžko. Budeme muset hlavně dobře bránit, od toho se bude všechno odvíjet,“ zamýšlel se Řípa.

Olomoučtí v průběhu letní přípravy sehráli s Duklou dva přípravné zápasy, v nichž každý tým zvítězil na venkovním ledu. V generálce na ligu podlehla Olomouc doma Jihlavě 1:4, navíc přišla o titul v Regionálním poháru.

Dá se říci, že oba týmy se velmi dobře znají jak ze vzájemných zápasů, tak i po stránce trenérské. Neboť jihlavský kouč Petr Vlk stál v sezóně 2009/10 po boku Petra Fialy na olomoucké střídačce.

Zajímavosti duelu

⇒ Jihlava v přípravě 5x vyhrála, 5x prohrála a jednou remizovala

⇒ V minulé sezóně každý tým shodně vyhrál ze vzájemných zápasů dva duely

⇒ Olomouc je po třech kolech sedmá, Jihlava se drží dvě příčky za ní

⇒ Střídačku Dukly vede Petr Vlk, bývalý parťák Petra Fialy

⇒ Jde o souboj papírových favoritů na umístění na špičce prvoligové tabulky

„To je pravda. Ale třeba sestavy nejsou v přípravě takové jako při mistrovských zápasech, takže něčím nás překvapit můžou,“ přemítá Řípa.

Klub z Vysočiny vstoupil do ligové sezóny vysokou výhrou 7:1 nad Královskými lvi Hradec Králové, v dalším domácím zápase ovšem podlehl Třebíči 1:2. Naposledy Dukla nedokázala bodovat na ledě Ústí nad Labem, kde prohrála 1:3.

Všechny dosavadní utkání odchytal v dresu Dukly Filip Novotný, nejlepším střelcem je prozatím se dvěma góly útočník Ondřej Malec.

Speciální motivaci k duelu by mohl mít kromě trenérů právě osmadvacetiletý forvard Mory Řípa, který hokejově vyrostl v Jihlavě. „Ale já tohle ani moc neprožívám,“ říká. A se svou momentální formou je spokojený. „Samozřejmě jsem, ale důležité je, aby vyhrával mančaft. Když dám gól a vyhrajeme, tak je to dobré. Když ho dám a prohrajeme, tak je to k ničemu,“ ví Řípa.

Jihlava bude jistě chtít ve třetím střetnutí na svém stadionu odčinit porážku s Třebíčí a navázat na úvodní drtivý vstup proti Hradci. Pro olomoucké fanoušky, kteří nepocestují na Vysočinu, bude připraven on-line textový přenos. Zahajovací buly bude vhozeno v 17:30 na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě.

Sestavy z posledních utkání

HC Dukla Jihlava: Novotný – Drtina, Ficenc, Kolafa, Podlipnik, Dobrovolný, Zadražil, Kaláb – Hodek, Hubáček, Malec – Jeslínek, Filip, Zeman – Velecký, Maliník, Čachotský – Polcar, Pometlo, Vysloužil. Trenéři: Petr Vlk a Patrik Augusta.

HC Olomouc: Kašík – Houdek, Nedbálek, Bartoň, Ondrušek, Lhotský, Valenta, Janáček, Staněk – Kucharczyk, Diviš, Hampl – Pekr, Řípa, Herman – Kucsera, Kolouch, Selingr – Švaňhal, Heža O., Vodný. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.