Hrdina utkání Pšurný přispěl třemi body i proměněným nájezdem

Luděk Stránský
O L O M O U C - Velkou bitvu nabídl souboj týmů z čela tabulky se šťastným koncem pro Moru. V duelu museli Hanáci dvakrát dotahovat náskok Chomutova, vždy se jim to však podařilo a po nájezdech získali dva body. Nemalou zásluhu na bodovém zisku měl nejproduktivnější hráč večera Michal Pšurný, který kromě dvou asistencí vstřelil vyrovnávací gól dvě minuty před koncem. Nakonec proměnil i penaltu, a pečetil tak domácí vítězství 4:3.

Úvod střetnutí však ovládli Piráti. Hned v první minutě se z přečíslení dva na jednoho trefil Kraft a Kohouti měli v průběhu první třetiny co dělat, aby tempu Severočechů stačili. „Řekli jsme si, že do utkání půjdeme aktivně, budeme chtít napadat a nepustit Chomutov do útočné snahy. To se nám ale nepovedlo a prvních deset minut jsme byli rádi, že to bylo jen jedna nula,“ zhodnotil začátek zápasu útočník Michal Pšurný.

⇒ Michal Pšurný

„Sice jsme dostali gól v první minutě, ale měli jsme dalších padesát devět, abychom utkání otočili,“ dodal pětadvacetiletý forvard. Ve druhé třetině se to domácím dokonce povedlo, dvěma rychlými góly průběh utkání otočili na svou stranu, ale o minutu později už zase vedl o branku Chomutov.

„Spadly nám tam dva slepené góly, asi by se to nemělo stávat. Ale hráli jsme pořád dobře a věděli jsme, že když budeme pokračovat, tak můžeme s tím výsledkem něco udělat, a to se potvrdilo,“ popisuje psychickou sílu mužstva Pšurný.

Hanáci se opravdu zlomit nenechali, ve třetí třetině Piráty přehrávali, avšak už se zdálo, že hosté dohrají utkání ve svůj prospěch. V 58. minutě se však po střele od modré odrazil puk k volnému Pšurnému, který poslal klání do prodloužení a přispal si třetí bod v utkání.

Prodloužení ovšem vítěznou branku nepřineslo, a tak na řadu přišly zákonitě samostatné nájezdy. A za domácí byl na třetím místě určen právě Pšurný. „Trenér vždycky určí hráče po průběhu zápasu, padlo to na mě a na Kolouška s Minim (Koloucha s Ministrem),“ odhaluje útočník, který ve třetí sérii rozradostnil domácí fanoušky, když překonal Hanuljaka, a pečetil tak dvoubodový zisk.

Fakta o výkonu Michala Pšurného

⇒ Dva góly a jedna asistence, navíc proměněný nájezd

⇒ Ve 32. minutě byl u gólu Milana Ministra

⇒ O minutu později si připsal druhou nahrávku při brance Jakuba Bartoně

⇒ Ve druhé třetině byl vyloučen za vyhození puku

⇒ Dvě minuty před koncem vyrovnal z bezprostřední blízkosti na 3:3

⇒ V závěru proměnil samostatný nájezd střelou do pravého rohu Hanuljakovy branky

Pšurný, který v probíhající sezóně nasbíral jednadvacet bodů, se pochvalně vyjádřil i o spoluhráči Kolouchovi, jenž proměnil nájezd technickou parádičkou. „Cvičí to na tréninku, docela mu to vychází. I v Písku dal takový gól. Vypadá to pěkně, palec nahoru,“ usmíval se Pšurný.

„Naštěstí jsme se zvedli, dvě třetiny jsme odehráli dobře a nakonec to bylo utkání se šťastným koncem pro nás. Chomutov má dobré mužstvo, dobré útočníky, hraje dopředu. Za dva body jsme rádi,“ neskrýval potěšení z výsledku hráč s číslem třináct.

Na názor, že byl hrdinou utkání, skromně odpověděl: „Jsem rád, že mi to tam spadlo a že jsme po nepříznivém průběhu zápas otočili a vyhráli.“

V průběhu klání se mimojiné ozývaly z hlediště i domácí lavičky připomínky k některým verdiktům sudích, které měly poškodit domácí stranu. „To jsou věci, které bohužel neovlivníme. To musí zhodnotit jiní. Jestli rozhodčí pískal tak nebo tak, to už bych nechal bez komentáře.“

Na příští duel budou Kohouti cestovat na led lídra ligy Ústí nad Labem a své ví o utkání i mladý forvard. „Musíme podat minimálně podobný výkon jako proti Chomutovu. Víme, že Ústí má velké hřiště, kvalitní technické hráče, takže to bude další těžký zápas,“ uzavřel Pšurný.

FOTO: Zdeněk Polák