Jan Káňa: Nehráli jsme špatně, ale soupeř byl v předbrankovém prostoru lepší

Lukáš Losleben, FOTO: www.hc-kometa.cz
B R N O - Včerejší duel s brněnskou Kometou nevyšel Hanákům podle představ. Ačkoliv měli velké množství šancí, prosadit se dokázali jen jednou. Hlavní příčiny této skutečnosti hledal v pozápasovém rozhovoru JAN KÁŇA, jenž byl tím, komu se podařilo brankáře Mateje Tomka překonat.

Zápas v Brně nabídl ze strany kohoutů totéž, co předchozí dva duely – velké množství střel, avšak pouze jeden gól. S Pardubicemi i Litvínovem to na vítězství stačilo, proti Kometě ovšem nikoliv. „V koncovce se trápíme. Když nedáme první gól, je to těžké. Nehráli jsme sice špatně, ale soupeř byl zejména v předbrankovém prostoru lepší,“ hodnotil duel s Jihomoravany střelec jediné branky Olomouce, útočník Jan Káňa.

⇒ Útočník Jan Káňa

Brňané měli během k zápasu k dispozici několik samostatných úniků, a dokonce i jedno trestné střílení. Kromě jednoho případu ovšem všechny ostatní nájezdy zlikvidoval Jakub Sedláček. Ten sice poprvé v olomouckém dresu inkasoval více než dvě branky, avšak právě v těchto situacích dokázal Hanáky opravdu podržet. „Jak jsme prohrávali, tak jsme dělali jiné věci, než jsme zvyklí. Zkoušeli jsme odlišné přihrávky, čímž jsme Kometě několikrát nechtěně vytvořili brejk. Kuba ovšem zachytal opět výborně, a to i přesto, že jsme prohráli,“ nešetřil hráč s devítkou na zádech pochvalou.

„V Olomouci jsme měli vždy velmi dobré brankáře. Nyní jsou tu tři, kteří, když jsou mezi tyčemi, předvádějí skvělé výkony. Doufám, že to tak bude pokračovat,“ dodal následně.

Duel na jihu Moravy nedopadl dobře pro Jana Bambulu. Ten dostal zásah loktem do obličeje, načež se odebral do kabiny k dalším vyšetřením. „Já se zrovna otáčel za pukem a viděl jsem, jak to Bambus dostal. Je to ovšem takový gumový chlapec (úsměv), takže věřím, že se vrátí na led co nejdříve,“ okomentoval tuto událost Káňa. O tom, zdali měl Rhett Holland, jenž Bambulu zasáhl, dostat vyšší trest, ale nechtěl vůbec spekulovat. „Na tom ledě je to strašně rychlé. Teď už to asi není potřeba řešit,“ řekl.

Do Winning Group Arény si našlo cestu velké množství olomouckých fanoušků. Ti vytvářeli během utkání velmi dobrou atmosféru, čehož si sami hráči na ledě všímali. A byli za to velice vděční. „Jsme za to strašně rádi. Měli tam i nějaké choreo, co jsem měl možnost zaregistrovat, takže jim za to chci za celý tým poděkovat. Je jen škoda, že jsme jim nedali možnost si víckrát radostně zakřičet a neuválčili pro ně tři body. Snad se nám to povede v příštím utkání,“ uzavřel člen elitní formace.