Je skvělé, že se prosadilo tolik hráčů, těšilo dvougólového Radima Kucharczyka

Miroslav Fantal
O L O M O U C – Hanáci zapomněli na bodovou ztrátu před vlastním publikem z minulého týdne a v utkání proti Berounu zahájili novou sérii domácí neporazitelnosti. Medvědi působili na olomouckém ledě spíše jako lovná zvěř, domácí střelci je rozprášili osmi brankami. Jen jediný hráč se však prosadil vícekrát, Radim Kucharczyk pálil ostrými dvakrát.

Kohouti vlétli do utkání ve velkém stylu, svého soupeře prakticky k ničemu nepustili a po první části vedli o tři banky. „Rychle jsme vstřelili branky, takže se nám potom hrálo mnohem lépe. Za stavu 3:0 bylo na soupeři znát, že má na sobě deku,“ věděl útočník Radim Kucharczyk.

⇒ Radim Kucharczyk poprvé v sezóně vstřelil dvě branky

Právě dvaatřicetiletý hráč zavelel už ve třetí minutě k vítězství. Hamplik (Zbyněk Hampl) mi to krásně dal zpoza branky na první tyčku,“ popsal důležitý moment, po kterém následovalo tvrdé zakončení a první branka utkání.

Ani ve druhé části hosté od řeky Berounky nestíhali a dalšími pěti inkasovanými brankami nechali soupeřovo vedení narůst už na osm gólů. O poslední slovo Hanáků se postaral stejně jako na začátku zápasu Radim Kucharczyk. „U druhé branky mi puk předložil Kuča (Lukáš Kucsera) s Houdym (Tomáš Houdek). Vždy to bylo jen na mě, zda dám nebo nedám.“

Ze strany olomouckého celku to bylo vše, Medvědi se v poslední části zmohli jen na zkorigování velmi nelichotivého stavu. „Beroun spoléhá na hráče z extraligy. Ani si nejsem jistý, odkud k nim chodí, jestli ze Slavie, Plzně nebo Sparty. Očekávali jsme tedy, že budou více pohyblivý. Do kolen je dostaly naše rychlé branky, pak už to na nich bylo znát. Vždy je obtížně za takového stavu se vrátit do zápasu,“ hodnotila po šedesáti minutách na ledě domácí sedmadevadesátka.

V zápase proti středočeskému soupeři se do střelecké listiny zapsalo z domácí strany hned sedm úspěšných. „Je skvělé, že se v dnešním zápase prosadilo tolik hráčů a hra nestála pouze na jediné pětce. Každá lajna si dala branku, možná i dvě. Je to mnohem lepší, než když tým táhnou dva hráči,“ potěšilo Radima Kucharczyka, který jako jediný narušil partu jednogólových střelců a berounskou síť rozvlnil dvakrát. Na hattrick už ale bývalý extraligový útočník nedosáhl.

Medvědi Beroun 1933

„Kluci mi v šatně říkali, že by byli rádi, kdybych dal hattrick. Chtěli totiž příspěvek do kasy,“ usmíval se. Po chvíli ale začal přeci jen vážněji. „Třetí branku jsem chtěl samozřejmě vstřelit, ale ne tak moc. Na konci zápasu jsme šli na soupeře dva, tak jsem to raději chtěl dát spoluhráči. Nechci být chrt,“ doplnil.

Radim Kucharczyk však nemusel být jediný, kdo by po zápase mohl přispívat do klubové kasy. Nulu strážci olomoucké svatyně překazila až trefa z pětapadesáté minuty. „Kášu to ale určitě nemrzí, musel by platit do banku,“ smál se.

„Beroun tam měl snad tři přesilovky těsně po sobě a hned po nich asi na popáté se mu podařilo vsítit branku,“ pokračoval útočník, který si v minulosti vyzkoušel reprezentační dres.

Početní výhody se v posledních utkáních naopak stávají velkou olomouckou zbraní. Zatímco v úvodních kolech patřila olomoucká přesilovka k těm nejhorším, v posledních zápasech už hanáčtí střelci výhodu využili ve svůj prospěch. „Přesilové hry trénujeme víc, ale je to hlavně o štěstíčku. Někdy můžete mít patnáct střel a nic, naopak jindy vystřelíte pětkrát a dvakrát padne branka. Momentálně se snažíme více do toho cpát. Je to takový trend, že bek do toho na modré plácne a někdo před bránou to zamete.“

Po dvou výhrách nad papírově slabšími celky čeká na Kohouty už v sobotu jedno z překvapení soutěže, Hanáci zamíří do havlíčkobrodské Kotliny. „Havlíčkův Brod je v laufu, pět kol dokonce vedli ligu. Bude to těžké utkání, tým mají dobře poskládaný. Očekávám, že se tam více nadřeme, budeme nejspíš spoléhat na brejky a přesilovky,“ předpokládá vsetínský odchovanec.

Foto: Petr Pelíšek