Každý zápas chceme hrát naplno, hlásí David Krejčí po výhře nad Litvínovem

Daniel Fekets, FOTO: Edvard Beneš
O L O M O U C - Hokejisté Olomouce se z výhry nad litvínovskou Vervou radovali počtvrté v právě probíhající sezóně. Domácí sice dvakrát smazali náskok soupeře, avšak potřetí se jim podobný počin už nepovedl. Rozdílovou branku vstřelil v čase 45:13 DAVID KREJČÍ.

Na trefy Janů Káni a Bambuly svěřenci Vladimíra Růžičky odpověděli góly Jana Stejčka a Marka Hrbase. Krátce po vyrovnání hráli kohouti znovu oslabení, ale tentokrát udeřili oni. Z pravé strany ujel David Krejčí, který krásnou střelou do růžku rozhodl. Mora vyhrála 3:2. „Padly góly v přesilovkách a oslabení. Těžko se to hodnotí, ale důležité je, že bereme tři body. O něco se tady snažíme, je třeba se pořádně nachystat na play-off. Chceme hrát naši hru. Na druhé týmy se moc nedíváme,“ načala olomoucká šestačtyřicítka své pozápasové hodnocení.

⇒ Útočník David Krejčí

Litvínov si prohrou s Olomoucí pořádně zavařil. Dvanáctou pozici zaručující předkolo play-off bude muset uhájit v posledním kole v přímé bitvě o postup s Karlovými Vary. „Každý zápas chceme hrát naplno, ať máme co nejlepší návyky do dalších utkání. Nekoukali jsme na to, jestli Litvínov hraje o předkolo nebo ne. Nejhorší je, když někam přijedete a hrajete na půl plynu, což se nám naštěstí nestalo. Pokaždé chceme brát body my,“ přikyvuje.

Kohouti se na ledě Litvínova dočkali čtvrté tříbodové výhry v řadě. Po skalpu Třince, Komety a Pardubic si vyšlápli i na Chemiky. „Je hezké vyhrát pár zápasů po sobě, ale na další duel se musíme připravit úplně stejně. Nesmíme zapomenout na tréninku neustále makat, jedině tak budeme lepší a lepší,“ říká forvard Hanáků. Ti porazili Vervu už počtvrté v ročníku. „Nijak zvlášť jsme se na Litvínov nepřipravovali. Čtyři výhry ze čtyř zápasů ale samozřejmě potěší,“ doplňuje bývalá hvězda NHL.

V úterý čeká tým trenérů Motáka a Tomajka poslední zápas základní části s Kometou. Svou pouť v předkole načnou v pátek na ledě soupeře. O tom, s kým se utkají, ani zdaleka není jasno. „Pár zápasů zpět jsme bojovali o play-off. Teď v něm sice jsme, ale chceme hrát stejně jako v minulých duelech. Sice výkon nebyl nejlepší, ale byly tam dobré úseky. Třeba přesilovky potřebujeme zlepšit do dalších zápasů,“ uzavírá Krejčí.