Kohouti hostí Bruslaře! Navážou na úspěch ze Sparty?

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Nabitý extraligový program rychle pokračuje dál a základní část se pomalu, ale jistě, blíží ke svému konci. Kohouti na svém ledě tentokrát přivítají Mladou Boleslav. Bruslařům se postaví letos už počtvrté. Předchozí tři utkání proti ambicióznímu celku Hanákům nevyšla, tentokrát je ale olomoucké áčko povzbuzené parádním výkonem proti Spartě. Přidají tedy Kohouti druhou tříbodovou výhru v řadě? Zápas začíná v neděli v 18:00. Utkání můžete sledovat také v přímém přenosu na ČT Sport.

Řekl o soupeři: Zdeněk Moták

Po zápase se Spartou nešetřil trenér Zdeněk Moták chválou. Kohouti favorizovaný pražský tým dokonale zaskočili a z Prahy odjížděli nejen s tříbodovou výhrou, ale i čistým kontem. „Podali jsme dnes kvalitní výkon. Přežili jsme nápor Sparty v prvních pěti minutách, jejich hru do útoku i přesilové hry. Myslím, že to bylo zásadní pro celý vývoj. Pak jsme takovou obrannou hrou nedovolili Spartě vstřelit branku. Velké poděkování zaslouží celé mužstvo v čele s Braněm Konrádem,“ ocenil zkušený trenér, který sám ve Spartě působil.

Olomouc je mnohými léta považována za defenzivní tým. Kohoutům se letos navíc střelecky nedařilo. Spartu ale Hanáci zaskočili právě svým aktivním přístupem. „Byli jsme si vědomi obrovské ofenzivní síly Sparty. Bylo to o osobní statečnosti a sebeobětování se. Všichni hráči, kteří hráli, podali skvělý výkon a já je za to musím pochválit. Nikdo z toho nevypadl a všichni makali, dřeli. Navíc jsme byli opravdu aktivní. Ujížděli jsme do brejků a snad kromě druhé třetiny jsme měli i zakončení. Tři góly na Spartě jsou skvělá zpráva, navíc když nedostanete gól,“ usmíval se Zdeněk Moták.

⇒ Trenér Zdeněk Moták

Po pouhém jednom dni zápasového volna nastoupí Kohouti k utkání znovu. Tentokrát na vlastním ledě proti Boleslavi. I Bruslaři patří mezi nejambicióunější týmy extraligy, Hanáky navíc v předchozích třech utkáních vždy porazili. Olomoucké áčko tak těší návrat řady hráčů z marodky. „Pomaličku, polehoučku se nám vrací hráči, kteří byli dlouho na marodce. Mužstvo pak získává sílu v defenzivě a pak i v ofenzivě, kterou potřebujeme. Pak můžeme dokázat, že do play-off patříme a můžeme být pro každého nebezpečným soupeřem. Do konce základní části je ale ještě hodně zápasů a my do každého půjdeme s respektem ke kvalitám soupeře. Jsme si vědomi toho, že potřebujeme ještě dost bodů, abychom se do předkola play-off vůbec dostali,“ uvědomoval si.

Z kabiny soupeře: Ambiciózní Boleslav obhajuje třetí příčku

Posledních několik let patří Mladá Boleslav k těm týmům, které usilují o nejvyšší příčky. Ani letos tomu není jinak. Bruslaři se dlouhodobě drží na předních místech tabulky, třetí místo si ale budou muset pečlivě hájit. Na záda jim totiž dýchá Liberec, který má jen o bod méně, ale také utkání k dobru. Jen dva body dělí Mladou Boleslav a Hradec Králové.

Boleslav se letos blýskla i vysokou výhrou, když Karlovy Vary porazila na konci listopadu 11:4. Spolehnout se navíc mohou na svého nejproduktivnějšího hráče, Davida Šťastného, který nasbíral ve 44 zápasech 45 bodů za 23 gólů a 22 asistencí. Zkušený bránce Bruslařů, Martin Ševc, patří s jeho 26 body k nejproduktivnějším bekům extraligy vůbec.

Hlavní trenér: Radim Rulík
Hala (kapacita): ŠKOENERGO Aréna (4 200)
Poslední utkání: Prohra proti Vítkovicím 1:2.

Statistiky obou týmů:

TELH 2020/2021
HC Škoda Plzeň – HC Olomouc

umístění v tabulce
142:107 - 82 bodů
skóre a body
93:131 - 52 bodů
David Šťastný - 45 b (23+22)

nejproduktivnější hráč
Jan Káňa - 22 b (12+10)
Jan Knotek 22 b (11+11)
Jiří Ondrušek - 22 b (8+14)