Kohouti si v plecharéně zahrají odvetu proti Trenčínu

Štěpán Navrátil
O L O M O U C – Na konci srpna se Hanáci střetli s Duklou Trenčín v Považské Bystrici. Mora sice vedla o jednu branku, nicméně domácí dokázali v poslední třetině vyrovnat a v následném prodloužení přidali vítěznou trefu. Hráči Olomouce se tak pokusí prohru svému slovenskému soupeři oplatit. Podaří se jim to? Poslední přípravné utkání začíná ve čtvrtek 8. září od 18:00.

Minulé utkání odehráli Hanáci na domácím ledě. V plecharéně přivítali v odvetném duelu Kometu Brno, kterou dokázali na jižní Moravě porazit 3:1.

⇒ Hlavní trenér Jan Tomajko

Domácí začali na soupeře tlačit již ve 4. minutě, kdy nadvakrát zakončoval Tomáš Černý. Na druhé straně se zase zaskvěl Branislav Konrád, jenž dokázal vychytat rychlíka Jakuba Fleka v samostatném úniku. Následně si slovo vzali opět Kohouti. Nicméně ani Orsava, ani Kunc nedokázali Čiliaka z bezprostřední blízkosti překonat. „Budeme se samozřejmě víc tlačit do zakončení, ale hlavně musíme být důraznější. Střel ze slotu i dorážek bylo hodně a něco tam prostě musí padnout,“ řekl po zápase olomoucký lodivod Jan Tomajko.

Na začátku prostřední části se předvedl brněnský Jakub Flek, jenže jeho pokus vyrazil Konrád ramenem. „Měli jsme i samostatné nájezdy, které jsme nedokázali využít,“ podotkl trenér Tomajko, jelikož to byli paradoxně Olomoučtí, kteří si v oslabení, přibližně v půlce hrací doby, vytvořili největší šance. Matouš Menšík jel naprosto sám, ale jeho střelu Čiliak lapil. Únik si vyzkoušel také Pavel Musil. Brankáře Komety sice dokázal překonat, jenže jeho radost překazilo zazvonění tyče.

V posledním dějství si domácí ihned na začátku vytvořili své šance, ovšem ty zůstaly nevyužity. První branku vstřelili z poněkud šťastné situace hosté. Téměř z nulového úhlu skóroval Luboš Horký. „Gól na 0:1 nás trošku vykolejil, jinak do té doby jsme hráli solidní hokej. Nedá se celý zápas jen tlačit,“ přiznal kouč domácích.

Byli to právě Brňané, kteří od té chvíle přebrali otěže zápasu. Druhou branku si Kometa připsala v olomouckém risku bez brankáře a o vítězi bylo jasno. „Nedá se říct, že by nás Kometa ve třetí třetině přehrávala, ale už to z naší strany nebylo takové. Šancí jsme měli moc a gól z toho musíme dát,“ dodal trenér Tomajko. Domácí tak podlehli Brnu 0:2.

Nyní se však Hanáci chystají na odvetný zápas proti slovenskému Trenčínu, kterému dozajisté chtějí oplatit porážku z venkovního duelu.

To nejdůležitější o soupeři

Olomoučtí vyrazili na Slovensko na své páté přípravné utkání 30. srpna. Se svými trenčínskými rivaly se utkali na ledě v Považské Bystrici.

První třetina nabídla bojovný hokej, avšak ani na jedné straně, i přes několik šancí, nepadla žádná branka. Na kluzišti vévodili oba maskovaní muži. Jak Kanaďan Connor LaCouvee ve službách Dukly, tak olomoucký Jan Lukáš předváděli sebejisté zákroky.

Kohouti si vzali vedení na svou stranu ve 35. minutě díky střele Jana Knotka, jenž z velkého úhlu napálil kotouč do zad LaCouveeho, od kterých se puk odrazil až do sítě. Nebylo to však nic platné, jelikož ihned po začátku třetí periody dokázali domácí vyrovnat. Na Forsbergovu kličku, kterou předvedl Tomáš Starosta, byl Jan Lukáš krátký a nerozhodné skóre vydrželo až do vypršení základní hrací doby.

V prodloužení předvedl olomoucký gólman hned několik fantastických zákroků, ale nakonec jej přece jen domácí překonali. Po střele Pietronira a následné dorážce z hole Denise Hudce dokázali Trenčínští vstřelit vítězný gól a odnesli si tak výhru 2:1.

Jejich poslední utkání s Vítkovicemi však dopadlo naprosto odlišně. Domácí Ridera zvítězila zcela jednoznačným poměrem 7:2. Den před duelem s Olomoucí si Trenčínští zahrají také s Kolínem.