Kohouty čeká daleký výjezd. Na páteční vítězství zkusí navázat v Litvínově

Kristýna Nováková
L I T V Í N O V – Hanáky zítra čeká další důležitý zápas - proti Litvínovu, kterému jde doslova o přežití. V letošní sezóně už Olomouc soupeře ze severu Čech dvakrát přehrála a posilněná domácím vítězstvím nad Hradcem Králové určitě bude chtít na tyto výhry navázat. Úvodní buly zápasu bude vhozeno v neděli 19. 1. v 15:30 na Zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově.

Utkání proti Mountfieldu se domácím povedlo na výbornou. Do vedení je dosta už po necelé půl minutě hry Pavel Musil. Dlouho Hanáci drželi těsné vedení 1:0. Šance byly na obou stranách, ale Marek Mazanec i Branislav Konrád podávali perfektní výkony. V závěru zápasu přidal druhý gól do sítě Hradce Lukáš Nahodil. „Myslím, že jsme se na dnešní zápas parádně připravili. Už před začátkem jsme v kabině cítili skvělou atmosféru. Věděli jsme, že když do toho dáme všechno, tak se to musí povést,“ prozradil obránce Jan Švrček. „Naštěstí jsme dnes dali 2 góly, což se nám moc nestává,“ pousmál se hořce. „A parádně nám zachytal Braňo Konrád. Blokovali jsme střely, nedostali jsme žádný gól. To pro nás může být vzpruha do dalších zápasů,“ doufá zkušený bek.

⇒ Obránce Jan Švrček

Radost Hanáků byla navíc dvojnásobná, protože Východočechy dokázali porazit po více než roce. Švrček si však nemyslí, že by to bylo kvůli tomu, že by Olomouci nesvědčil královehradecký styl hry. „Asi to byla jen náhoda... je možné, že si na nás některý tým věří více a některý méně. Ale myslím, že to byla jen shoda okolností,“ přemýšlel. Kohouti každopádně podali jeden z nejlepších výkonů po novém roce, obránce s číslem 51 na zádech si dokonce myslí, že proti Hradci Olomouc odehrála vůbec nejlepší zápas letošního roku. „Myslím, že výkon byl dnes nejlepší, protože jsme nedostali žádný gól,“ pochvaloval si. „V letošním roce to podle mě byl nejlepší výkon.“

O víkendu čeká Hanáky dlouhá štreka na sever Čech, kde se představí proti domácímu Litvínovu. Vzhledem k postavení obou celků v tabulce je tento zápas pro Olomouc klíčový, což potvrzuje také Švrček. „Litvínov patří k týmům, které jsou v tabulce kolem nás, takže to bude důležitý zápas. Budeme chtít uspět.“ Verva hraje o všechno vždyť na předposlední Pardubice má náskok jediného bodu. „Hrají úplně jiný hokej, než hrál dnes Hradec. Budeme se muset připravit na větší bránění,“ uzavřel obránce.

To nejdůležitější o soupeři:

Ani Vladimír Kýhos na střídačce Litvínova nepřinesl tolik očekávané zlepšení. Tým ze severu Čech se stále potácí na samém spodku extraligové tabulky. Hůře už jsou na tom jen Pardubice, náskok Vervy na poslední místo však není velký - momentálně činí jen jeden jediný bod. Litvínov ale může mírně utěšovat fakt, že mají oproti Východočechům dva zápasy k dobru. Týmové statistiky jsou ve většině případů pod průměrem extraligy, v jedné disciplíně však Verva exceluje. Letos už dokázala soupeřům dát 5 gólů v oslabení, více jich nastřílel jen Zlín (8).

V novém roce Verva ještě nevyhrála. Nejblíž k vítězství byla proti Karlovým Varům, Západočeši ale nakonec zvítězili v prodloužení (3:2). Poté následovala vysoká prohra doma proti Zlínu (2:5) a v pátek "záchranářském" duelu ve Vítkovicích si cenné tři body připsala domácí Ridera. Litvínov tak na výhru marně čeká už 8 zápasů v řadě.

Hlavní trenér: Vladimír Kýhos
Hala (kapacita): Zimní stadion Ivana Hlinky (6011)
Poslední utkání: Prohra 5:3 ve Vítkovicích

Srovnání výsledků:

HC Olomouc HC Verva Litvínov
48 (11.) Body (umístění) 36 (13.)
Zbyněk Irgl (12+15) Nejproduktivnější hráč Jakub Petružálek (7+21)
Lukáš Nahodil (13) Nejlepší střelec Richard Jarůšek (17)
Jan Lukáš (91,27%)
Branislav Konrád (90,89%)