Makali jsme na 150 procent a vyšlo to, radoval se Pavel Selingr

Jan Řápek
C H O M U T O V - Olomoučtí odvrátili již druhý mečbol Pirátů z Chomutova. Tentokrát porazili Severočechy na jejich ledě v poměru 3:2. Svůj podíl na tom měl i útočník Pavel Selingr, který přesnou střelou k tyči ve druhé třetině dával na 2:1 pro Kohouty. Pro Selingra je navíc tato série obzvláště zajímavá, neboť v loňské sezóně hájil dres právě Pirátů.

Olomoučtí vstoupili do utkání lépe než jejich krušnohorský soupeř. Po trefě Pekra vedli, a i když Chomutov chvíli poté vyrovnal, dokázala Mora zareagovat dvěma brankami. A vedení už nepustila.

⇒ Pavel Selingr

„Důležité bylo, že jsme dali první gól,“ přiznal. „Kašík zachytal skvěle, dali jsme tři góly, hodně jsme stříleli a vstřelili jsme první gól. To všechno rozhodlo,“ hodnotil zápas zkušený útočník.

„Byl to prostě zápas play-off se vším všudy a my jsme dali o gól víc než soupeř. Vyhráli jsme 3:2. Nevím co víc dodat. Makali jsme a bojovali. Chtěli jsme do zápasu jít na 150 procent a vyšlo to,“ upozornil Selingr na cílevědomost týmu.

Olomouc prakticky celý zápas vedla a mohla hrát v pohodě. „Samozřejmě, že když člověk vede, tak ho nic netlačí a lépe se mu útočí. Může se také klidněji soustředit na obranu,“ potvrdil třiatřicetiletý forvard.

Série se nyní přesouvá zpět na Hanou, kde se ji Chomutov bude snažit konečně ukončit. V Olomouci ovšem nic nedostane zadarmo „V pátek se pokračuje dál a my jsme stále outsideři. Půjdeme do toho znova jako ve středu v Chomutově,“ přemýšlel Selingr o šestém duelu.

Pavel Selingr loňskou sezónu odehrál v dresu KLH Chomutov, zápasy proti svému bývalému týmu si tak užívá. „Hraje se mi zde dobře. Vzhledem k tomu, že jsem tady loni hrál, mám o motivaci postaráno. Do Chomutova se vždy těším, je to pro mě víc než normální zápas,“ popsal své pocity Selingr, který si všiml, že chomutovský klub prošel za poslední rok mnoha změnami. Tou nejviditelnější je jiná hala.

„Rozdíl v halách je velký. Zázemí pro fanoušky, novináře i hokejisty je tady na špičkové úrovni. Celý areál je krásný,“ pochvaloval novou chomutovskou arénu.

Fanoušci Mory se však rozhodně nemusejí bát, že by Selingr svůj bývalý tým šetřil. „V play-off hrajete každý zápas na doraz. To už je pak jedno, jestli hrajete s Chomutovem nebo s Benátkami. Ta atmosféra vás strhne, proto celou sezónu hrajete hokej. Padesát dva kol, celé léto trénujete jak blbec, a to vše jen proto, abyste si pak mohl užít play-off,“ dodal s úsměvem na tváři olomoucký útočník.

„Stále věřím, že sérii otočíme,“ mrkl na konec.

Věříte také? Tak vyprodejte plecharénu! Šestý zápas se hraje v pátek od 18 hodin v Olomouci.