Musíme hrát zodpovědněji, jednoduše a nedělat chyby, nabádá Tomáš Pospíšil

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Poprvé v letošní sezóně nastoupil do olomouckého brankoviště Tomáš Pospíšil, když v utkání s Českými Budějovicemi střídal Michala Šoustala. Osmnáctiletý brankář si od poloviny utkání připsal dalších sedmnáct zákroků proti střelám jihočeského týmu, nakonec však inkasoval - neinkasoval. Chyba v komunikaci se střídačkou skončila čtvrtým gólem Českých Budějovic a třemi body na účtu Motoru. Jaké ale byly dojmy olomouckého brankáře, který má pro letošní rok vyřízené střídavé starty do Uničova?

V sobotu v poledne vyzvali junioři na vlastním ledě poprvé v letošní sezóně České Budějovice. A poprvé během extraligových zápasů se také do brány postavil Tomáš Pospíšil, když téměř v polovině utkání za stavu 0:3 střídal Michala Šoustala. Jaké byly dojmy po návratu do olomouckého brankoviště? „Bylo to super. Kluci mi pomohli a Budějovice k ničemu moc nepouštěli. Neměl jsem tam žádné moc velké akce, kluci všechno zblokovali,“ chválil i přes prohru své spoluhráče.

⇒ Brankář Tomáš Pospíšil

Osmnáctiletý brankář si také všiml rozdílu mezi hrou týmu během první poloviny zápasu, a poté, co se v bráně vystřídali gólmani. Pospíšil si tak připsal dalších sedmnáct zásahů, Budějovice měly přesto střel o něco více. „Přišlo mi, že jsme začali hrát zodpovědně hlavně zezadu. V první třetině jsme dělali v obraně šílené hrubky a nechávali jsme tam nepokryté hráče,“ viděl rozdíl olomoucký brankář.

Gólman, který měl původně v utkání plnit roli dvojky, nakonec přece jen inkasoval, i když ne úplně vlastní chybou. Olomoučtí chtěli za stavu 2:3 pár vteřin před koncem zkusit hru bez brankáře, ta se jim ale vymstila. „Někdo na střídačce zařval pojď, tak jsem se díval, trenér mávl, že mám jít. Jenže hosté měli zrovna puk na holích. Pan Brančík na mě zavolal, ať se podívám, což jsem udělal a zkusil se vrátit, ale už jsem to nestihl,“ mrzelo nejmladšího z trojice maskovaných mužů.

České Budějovice byly před utkáním s Olomoucí na sedmnácté příčce, tedy o místo pod Kohouty a právě na Hanáky ztrácely bod. Čím to bylo, že si nakonec tři body odvezl jihočeský tým? „Byli hratelní. Nehráli vyrovnaně, ale my jsme dělali chyby v obraně, a to nás stálo zápas. Musíme hrát zodpovědněji, jednoduše a nedělat chyby,“ hledal recept na výhru.

Olomoucký odchovanec má v letošní sezóně vyřízené střídavé starty do Uničova, který působí v nižší soutěži. Uničov je v tabulce skupiny Východ B Ligy juniorů sice čtvrtý, ovšem jen s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Prostějov. Dvě juniorské soutěže se ale viditelně liší. „Je vidět rozdíl. Je to úplně jiný hokej. V Uničově je to takový ‚hurá hokej‘, dá se říct. Všichni se hrnou na puk. Tady to má nějaký systém,“ dodal gólman, který v minulém roce pomohl společně s Michalem Šoustalem staršímu dorostu do semifinále.