Musíme střílet a jít tomu naproti, říká o střelecké smůle Hanáků Vojtěch Tomeček

Kristýna Nováková, Simon Vejtasa
H R A D E C K R Á L O V É – Od restartu soutěže zatím Hanáci marně čekají na výhru. V neděli byli proti Mountfieldu minimálně v polovině zápasu vyrovnaným soupeřem, ani tentokrát se však nepodařilo urvat body, Kohouti navíc z východu Čech odjížděli bez gólu. Utkání hodnotil útočník Vojtěch Tomeček, který se zamýšlel právě nad tím, proč se týmu gólově nedaří.

„Prohráli jsme, to se těžko hodnotí...," hledal Tomeček po zápase těžko slova. „Nedali jsme ani góla a moc dobré to nebylo. Bez gólu se nedá vyhrát,“ ví útočník s osmnáctkou na zádech. Hanáci si přitom v zápase vypracovali několik velmi dobrých šancí. „Myslím, že šance na gól jsme určitě měli, bohužel jsme je nedali,“ potvrdil šestadvacetiletý hráč. „Škoda té přesilovky 5 na 3. Kdyby padl gól, mohla být jiná situace,“ litoval neproměněné dvojnásobné přesilovky. „Ale nepadlo to.“

⇒ Útočník Vojtěch Tomeček

Sám Tomeček patřil mezi nejaktivnější Hanáky a dostal se do řady nebezpečných šancí. V 8. minutě z mezikruží lízl lapačku brankáře Lukeše, dvakrát pak hradecký gólman vytěsnil ránu olomouckého útočníka do ochranné sítě. Ve třetí třetině pak Lukeš proti Tomečkovi téměř čaroval a udržel čisté konto. Olomoucký forvard tak nedokázal napodobit výkon z utkání proti Třinci, v němž se prosadil. „Vždycky to pomůže. Musíme střílet a jít tomu naproti, jinak to nezvrátíme,“ řekl. A jaký je podle Vojtěcha Tomečka lék na střeleckou smůlu Kohoutů? „Myslím, že bychom se asi měli víc tlačit do brány. Taky si myslím, že si ty šance vypracujeme de facto stoprocentní - nevím, jestli nám chybí štěstí nebo větší razance,“ přemýšlel. „Prostě nám to tam nepadá,“ pokrčil rameny.

Olomouc však v Hradci trápila ještě jedna věc, a to marodka, která se před zápasem ještě rozrostla. Svěřenci trenérského dua Tomajko-Moták tak utkání odehráli jen s 10 útočníky. „Znát to je, ale myslím, že co se týče fyzické připravenosti, tak jsme na tom dobře,“ komentoval situaci Tomeček. Zvýšenou únavu zatím Kohouti nepociťují. „Únava je cítit vždycky druhý den po zápase,“ smál se. „Myslím, že se vždycky na ten zápas kousneme a fyzicky se zatím držíme dobře.“