Musíme zlepšit naši hru v obranné třetině, pověděl před čtvrtým duelem Ondřej Švaňhal

Jan Matúš
L I T O M Ě Ř I C E – Po prohraném třetím utkání čeká ve čtvrtek Hanáky druhé utkání v Kalich aréně, kde se pokusí na druhý pokus porazit domácí Litoměřice, které dokázaly vyhrát první utkání na svém ledě 3:2 po samostatných nájezdech, a připsat si tak na své konto důležitou třetí výhru v sérii, která by tým Petra Fialy výrazně posunula k vítězství v celé sérii.

Začátek utkání se nesl v podobném tempu, jako první dvě utkání v Olomouci, kdy oba týmy spoléhaly na pečlivou obranu, kdy ani jeden z celků nechtěl udělat větší chybu, která by vedla k inkasované první brance. Na Litoměřicích byla vidět přece jenom trochu větší aktivita, protože byli to právě Kališníci, kteří po dvou zápasech v Olomouci prohrávali 0:2 na série.

⇒ Útočník Ondřej Švaňhal

„Čekali jsme, že to bude těžké utkání. Vedli jsme 2:0 a Litoměřice neměly co ztratit, a tak jim nic jiného nezbývalo, protože si myslím, že kdyby se nám povedlo třetí utkání vyhrát, tak by se celá série zlomila. Byl to hodně těžký zápas a ze začátku to bylo o tom, jak bude kdo hrát zezadu,“ popisoval první momenty třetího utkání Ondřej Švaňhal.

Zhruba ve 13. minutě byl vyloučen první domácí hráč, a tak hrála Mora svou první přesilovou hru v utkání, se kterou si Kohouti bleskově poradili, když hostujícím hráčům vyšla velmi pohledná kombinace na jejímž konci byl Selingr, který svou umístěnou střelou prostřelil Krále mezi jeho betony.

„Každá vstřelená branka nás povzbudí. Obzvlášt, když se zadaří využít takto rychle využít přesilovou hru. Dostali jsme se tak do vedení, které jsme se následně chtěli pokusit zvýšit, ale bohužel se nám již v první třetině nepovedlo přidat další branku,“ těšila první vstřelená branka Olomouce brněnského odchovance.

Ve druhé třetině však začaly Litoměřice postupně přidávat na obrátkách, protože chtěli domácí hokejisté rychle zlomit utkání ve svůj prospěch. Aktivita Kališníků nakonec přinesla přesilovou hru, ve které se svěřencům Jiřího Doležala povedlo srovnat stav střetnutí, když se z podobné pozice, jako Selingr, trefil domácí Novák.

„Ve druhé třetině jsme trochu ztráceli. Hráli jsme špatně dopředu, protože jsme si dávali špatně přihrávky zezadu. Napadání domácích hráčů nám dělalo velké problémy, jelikož jsme na něj nebyli moc připravení. Špatně jsme si organizovali obranu v naší obranné třetina, z čehož náledně vyplývalo, že byly Litoměřice více na puku a Vošvec (Tomáš Vošvrda) pochytal hodně nebezpečných střel domácích,“ litoval průběhu druhé třetiny olomoucký útočník.

Litoměřice dokázaly udeřit ve druhé třetině ještě jednou, když svou druhou trefu si schovali domácí na poslední minutu druhé periody, když se trefil domácí Vít Budínský, který svou přesně mířenou střelou poslal Kališníky do vedení.

⇒ HC Stadion Litoměřice

„Vždy je to škoda inkasovat branku za jakékoliv situace. V takovým zápasech vždy zamrzí inkasovaná branka, která zlomí psychiku týmu. S tím, že inkasujeme branku se musí počítat a nemůžeme si vyčítat každý obdržený gól. Litoměřice nás velice dobře napadaly ve třech hráčích, a tak z jejich aktivity vyšla i tato druhá branka,“ pověděl o situaci kolem druhé vstřelené branky Litoměřic.

Mora tak vstupovala do třetí třetiny s jednobrankovou ztrátou, kterou dokázali Hanáci smazat hned po pěti minutách třetí třetiny, když se prosadil právě Ondřej Švaňhal, který dokázal dostat puk za záda již bezmocného Krále. „Založili jsme útok a Peky (Matěj Pekr) tečoval puk do útočné třetiny, kde získal puk jeden z domácích, který se pokusil rychle založit útok, ale mě se povedlo mu vypíchnou puk a dostal jsem střelecké pozice, když jsem nejdříve trefil blokujícího hráč, od kterého se kotouč odrazil zpět na mojí hokejkou a já už jsem následně trefil puk do odkryté brány Litoměřic,“ popisoval svou gólovou situaci útočník s číslem 24 na zádech.

Utkání nakonec po šedesáti minutách dopadlo nerozhodně 2:2, a tak se zápas musel prodlužovat. Ani v desetiminutovém prodloužení se nepovedlo ani jednomu týmu vstřelit rozhodující branku, a tak přítomných 1030 diváků viděli samostatné nájezdy, ve kterých se dokázal prosadit až v poslední sérii domácí Chabada, který tak rozhodnul o tom, že se série ještě jednou vrátí do Olomouce.

„Víme co nás čeká. Litoměřice hrají doma a určitě do nás půjdou, jako ve středu. Musíme se na zápas hlavně dobře připravit fyzicky i psychicky. Říct si co máme hrát, zlepšit naši hru v obranné třetině, kde se nesmíme dostávat pod větší tlak domácích a hlavně se v utkání budeme muset vyvarovat chybám,“ pověděl na závěr k čtvrtému utkání Ondřej Švaňhal.

Čtvrtfinálová série má ve čtvrtek na plánu již své čtvrté utkání, když Hanáky čeká druhý duel v Kalich aréně. Zápas má naplánovaný start na 18:00 a pro fanoušky, kteří se nevydají přímo do Litoměřic bude připravený klasický textový online přenos.

Sestavy z posledního utkání

HC Stadion Litoměřice: Král – Humphries, Šulc, Hrbas, Míka, Drábek, Husák, Kolář, Žovinec – Doležal T., Chabada, Čermák – Chlapík, Hašek (C), Novák – Budínský, Koudelka, Doležal Z. – Škop, Rubeš, Procházka. Trenér: Jiří Doležal.

HC Olomouc: Vošvrda – Jaroměřský, Cartelli, Houdek, Ondrušek, Bartoň (C), Staněk, Kadela – Kucharczyk, Ostřížek, Selingr – Pekr, Kindl, Švaňhal – Marosz, Knotek, Herman – Diviš, Jergl, Lehečka. Trenér: Petr Fiala.