Musíme zlepšit přesilovky, rozhodují zápasy, uvědomuje si útočník Jan Knotek

Daniel Fekets
O L O M O U C - Olomoučtí hokejisté si také ve druhém utkání nové sezony zahráli prodloužení, ovšem tentokrát s neúspěšným koncem. Mladoboleslavský tým si nakonec po trefě Lukáše Žejdla v 63. minutě odvezl z Hané dva body, zatímco na domácí celek zbyl jen jeden. Rozhodujícímu gólu předcházela šance Jana Knotka, kterou elitní centr Hanáků proměnit nedokázal. Nejen o ní, ale také o nevyužitých přesilovkách svého mužstva promluvil elitní centr kohoutů v pozápasovém rozhovoru.

Kohouti se poprvé v sezoně ukázali domácímu publiku. Olomoučtí fanoušci se však z druhé výhry v sezoně radovat nemohli, protože prodloužení vyšlo hostům o trochu lépe. Pár sekund před rozhodujícím gólem se zjevil ve velké šanci Jan Knotek. „Nedal jsem prázdnou bránu. Potřeboval jsem ještě půl sekundy, abych se dostal z osy. Byl jsem ve špatném postavení a navíc jsem potřeboval ještě trochu couvnout, abych to mohl zvednout. Takhle jsem to jen zametl," řekl novinářům domácí forvard. „Zbyněk Irgl měl puk, tak jsem se intuitivně otáčel. Vím, že to umí nahrát. Měl jsem to tam ale pověsit," doplnil Knotek.

⇒ Útočník Jan Knotek

Ihned po nevyužité šanci se středem hřiště protlačil k úniku Lukáš Žejdl a svou následnou ránu pověsil nad rameno Branislava Konráda. Knotek přiznal, že v danou chvíli cítil pocit bezradnosti. „Ani jsem to pak už nemohl dobruslit, mrzí mě to kvůli klukům. Mohli jsme slavit a během pěti sekund jsme najednou byli dole," uzavřel situaci v prodloužení autor dvaapadesáti extraligových branek.

Domácí hokejista se vyjádřil také k nepříliš povedeným přesilovkám, které se Hanákům v úvodu Tipsport extraligy nedaří. Olomouc využila zatím jen jednu přesilovou hru z patnácti, a proto s touto herní situací nevládne v mužstvu spokojenost. „Přesilovky ovlivnily hru, kdybychom využili půlku z nich, tak bereme tři body. Každopádně početní výhody vždy pomohou a často vám vyhrávají zápasy. Trošku dáváme dohromady přesilovkovou sestavu. Zbyněk nám v přípravě chyběl, tak si to ještě musí sednout," měl jasno pražský rodák.

Olomouci se vstup do zápasu celkem povedl. V úvodních deseti minutách se často dostávala k zakončení, ale dobře chytajícího Gašpera Krošelje překonala až v závěrečné dvacetiminutovce. „První polovinu úvodní třetiny jsme měli celkem dobrou, ale poté nás zmrazil inkasovaný gól. Myslím si, že zápas jsme začali dobře, a kdyby to tam spadlo, tak by to bylo hezčí," komentoval centr první lajny úvod utkání.

Mladá Boleslav ale předvedla na Hané dobrý výkon a její kvality v defenzívě uznali také olomoučtí hokejisté. Získaný bod není pro Olomouc až tak velkou ztrátou v nabitém úvodu sezony. Stejně to vidí také jednatřicetiletý hokejista. „Bereme i ten bod, celý zápas jsme dotahovali a Boleslav výborně bránila. Po celé střetnutí jsme se těžce dostávali do šancí. Je to začátek ligy, všichni máme dost sil. Boleslav velmi dobře bránila a my jsme často jezdili do plných," uzavřel Jan Knotek.