Na nula gólů se nedá vyhrát, hodnotil prohru v Boleslavi Pavel Musil

Kamila Ludwigová, Adéla Kvapilová
O L O M O U C – Kohoutům se zápas v Mladé Boleslavi příliš nepovedl, v každé třetině inkasovali po jednom gólu a sami žádný vstřelit nedokázali. Utkání hodnotil Pavel Musil, který ještě v loňské sezoně naskakoval v dresu soupeře a poprvé se podíval na mladoboleslavský led v roli hosta.

„Za prvé jsme nedali žádný gól. Poté bych jmenoval předbrankový prostor a důraz v něm,“ hledal příčiny neúspěchu. Hanáky srazila zejména nedisciplinovanost, když dvakrát inkasovali v oslabení. „Stalo se, co se stalo. Smůlou bych to nenazval. Během oslabení se tam staly chyby a soupeř je hned potrestal,“ hodnotil počínání týmu v početní nevýhodě.

Že zápas v Mladé Boleslavi nebude lehký, Pavel Musil věděl, i díky tomu, že v klubu strávil několik sezon. „Boleslav hraje těžký styl, všechno dobrusluje. Takže když se dostáváte do přečíslení, hned je tam další hráč, který to dobruslí, zápasy se tu hrají ve velké rychlosti,“ komentoval. „Neproměnili jsme své šance, nedali gól, Boleslav vyhrála. Na nula gólů se nedá vyhrát,“ dodal sedmadvacetiletý útočník.

Extraliga se pomalu blíží k závěru základní části a její rozlosování ustanovilo některé zápasy i na úterky. „Já vždy vyhledával, když se hrály tři zápasy během týdne. Pro mě to bylo lepší, protože když hrajete v pátek a v neděli, tak týden mezi tím je hrozně dlouhý. Samozřejmě jsou tréninky, ale všechno se soustředí k pátku a neděli,“ přiblížil svůj pohled na našlapaný program útočník hrající s číslem osmdesát sedm.

S tím, jak se blíží konec základní části, zraky všech směřují na tabulku, nejinak to je i u Kohoutů. „Samozřejmě, že se chceme dostat do předkola, to je náš cíl, ale stále koukáme dolů. Nevím, jaké byly výsledky tohoto kola, ale sledujeme to, abychom nezapadli dolů, nebo neměli zbytečný stres. Rovněž koukáme i trošku nahoru,“ poodhalil smýšlení o umístění.

V rozhovoru se Pavel Musil vrátil i ke svému angažmá ve středočeském klubu. „Já už jsem zapomněl, jaké je tady v hale teplo,“ zažertoval. „Ale musím říci, že dnes jsem to příliš nevnímal. Bylo hezké, že mě na konci zápasu domácí fanoušci vyvolali, za to jim chci poděkovat,“ vrátil se ke gestu boleslavských fanoušků.