Na tom výkonu se dá stavět, říká po těsné porážce s Kometou Lukáš Nahodil

Josef Prášek
B R N O – Olomoučtí proti Kometě třikrát snížili na rozdíl jediné branky, dvakrát se o to postaral Lukáš Nahodil, jehož druhá branka při závěrečné power-play dala Hanákům naději. Vyrovnat se jim ale poté nepodařilo a z Brna si nevezou ani bod. „Je to velká škoda, že jsme to nedotáhli,“ říká po utkání olomoucký útočník.

Hanáci po třech venkovních vítězstvích prohráli na ledě Brna o jednu branku. „Byli jsme hodně blízko. Podle mě jsme nehráli špatný zápas, ale srážely nás naše vlastní chyby. Je to velká škoda, že jsme to nedotáhli,“ komentuje zklamaně v zápase dvougólový Lukáš Nahodil. Ke konci utkání kohouti při hře bez brankáře snížili na rozdíl jediné branky. Při závěrečném tlaku se ale nedokázali prosadit. „Na konci jsme tam měli střely, ovšem Karel Vejmelka tam vytáhl jeden skvělý zákrok a Zbyněk Irgl o kousíček netrefil branku,“ říká.

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

Kometě hlavně vyšel nástup do úvodních dvou třetiny, v té druhé se kotouč ihned po buly dostal na Luboše Horkého, jenž zavěsil přesně. „Sám nevím, kde nám utekly začátky třetin. Druhý gól, co jsme dostali, to byla chyba po buly. My jsme si to špatně rozebrali,“ myslí si olomoucký forvard.

Třetí branku dostala Olomouc v přesilové hře soupeře, když si nepohlídala kombinaci mezi Holíkem a Orsavou. „My jsme na to byli připraveni. Jim to ale zrovna vyšlo. Holas (Petr Holík) je hodně šikovný na puku. Nechtěli jsme mu dávat moc prostoru. Zrovna v této chvíli hezky nahrál,“ uznává třebíčský odchovanec.

I přes to, že tým z Hané za celé utkání ani nevedl, ukázal velkou bojovnost a favorita jistě trápil. „Z nás jsem cítil sílu a chuť, že jsme to mohli zvrátit. Říkali jsme si, že budeme makat až do konce. To jsme i potvrdili. Na tom výkonu se dá stavět, ukázali jsme olomoucké srdce,“ věří v lepší zítřky Lukáš Nahodil. Další střetnutí čeká kohouty v pátek, a to doma proti Třinci.