Nadstavba pokračuje v Kotlině

Ondřej Kubát
O L O M O U C - Ve středu dokázali hokejisté Olomouce poprvé v nadstavbové části vyhrát, odnesl to Beroun, v sobotu ovšem první liga pokračuje dalším kolem. Los soutěže tentokrát posílá Hanáky na Vysočinu, v havlíčkobrodské Kotlině se postaví domácím Rebelům, osmému týmu tabulky, který v minulém kole senzačně otočil zápas v Hradci Králové z 0:4 na 5:4. Duel startuje v 17 hodin.

Olomoučtí hokejisté po dvou vánočních nezdarech konečně zabrali a v domácím prostředí udolali po bojovném výkonu berounské Medvědy jednoznačně 3:0. "Doufám, že se tím úspěchem konečně odrazíme k nějaké vítězné sérii," uvedl po utkání trenér Mory Jan Tomajko.

Hanáci museli v domácím prostředí hrát jen na tři útočné formace. A poměrně jim to svědčilo. "Nemyslím si, že by v tom byl tak velký rozdíl. Prostě v zápase proti Berounu jsme neměli tolik hráčů, abychom mohli hrát na čtyři pětky. Ale hraje se teď středa, sobota, pondělí, středa, takže tu zátěž musíme nějak rozložit," řekl kouč Hanáků.

Jak přesně ale mužstvo nastoupí, neprozradil. Více informací vám přineseme na oficiálním webu až v sobotu odpoledne před utkáním.

Jediné, co je jasné, je absence Radima Kucharczyka, který vyfasoval svůj druhý trest do konce utkání, což podle pravidel znamená jediné – stop na další zápas. "Nedá se nic dělat, budeme ho muset nahradit. Takové věci se prostě stávají," nedělal si starosti.

Další otázkou je, kdo nastoupí mezi tyčemi. Proti Berounu se po delší době vrátil do brankoviště vítkovický Martin Prusek. "I pro něj to bylo těžké, protože dlouho nechytal. Ale byli jsme s ním spokojení," chválil Tomajko. Žigárdy však kromě posledního zápasu odchytal všechny předchozí.

⇒ HC Rebel Havlíčkův Brod

Rebel je v aktuální tabulce na osmém místě, na kontě má 50 bodů. V nadstavbové části prohrál v Ústí nad Labem, potom ovšem obral o body v derby Vysočiny Jihlavu a v prodloužení vyhrál i v Hradci Králové, přestože ještě ve druhé části prohrával 0:4.

V letošních vzájemných soubojích se vždy radovali hosté. Ve třetím kole vyhrál Havlíčkův Brod na Hané 3:2 po prodloužení, na Vysočině se potom v 18. kole radovala Olomouc z výhry v poměru 6:3. "Určitě budeme chtít proti Olomouci vyhrát, věřím, že to bude dobrý zápas. Snad i Olomouc přijede hrát ofenzivní hokej diváci si zase přijdou na své," uvedl pro oficiální web Rebelu trenér Petr Novák.

Zajímavosti z historie i současnosti

Vzpomínáte si na předkolo play-off ze sezóny 2008/2009? Ve druhém zápase v Olomouci předvedli Rebelové zajímavé představení, pár minut před koncem vypjatého duelu plném trestů opustili hráčskou lavici a zamířili do šaten.

"Prostě rozhodčí to trošku přeháněli, a tak jsme jim chtěli ukázat, že oni nejsou tím správným pánem na ledě a že se hokej hraje kvůli lidem a ne kvůli tomu, aby se sudí zviditelňovali. Když jsme ale odcházeli, tak jsme věděli, že se vrátíme, nejsme žádní ubrečenci, kteří by ze zápasu utíkali. Vnesli jsme tím do zápasu další náboj, prostě dnes diváci viděli úplně všechno, už opravdu nevím, co víc bychom mohli předvést, třeba něco na příští zápas ještě vymyslíme. Chtěli jsme divákům ukázat úplně všechno, co se dá v hokeji vidět, doufám, že jste si to užili," uvedl tehdy na tiskové konferenci po utkání trenér Petr Novák, který stále stojí na střídačce Havlíčkova Brodu.

Aktuálně se však na Vysočině řeší jiný problém. Skupina havlíčkobrodských fanoušků nechala vyrobit samolepky zesměšňující hlavního rivala Brodu, jihlavskou Duklu. O zajímavé kauze, o které dokonce diskutovali jihlavští radní, si můžete přečíst například zde.

Informace o zápase

Duel mezi Havlíčkovým Brodem a Olomoucí startuje v havlíčkobrodské Kotlině v sobotu od 17:00. Pokud nebudete přítomni přímo na tribunách, můžete sledovat průběh duelu v on-line textovém přenosu. Duel bude řídit jako hlavní pan Jaromír Vampola z Vatína, na čarách mu pomohou pánové Tomáš Klein ze Znojma a Přemysl Skopal z Nového Šaldorfu.

Sestavy z minulého kola

HC Rebel Havlíčkův Brod: Neruda – Vošmik, Soldán, Sova, Morava, Krejčík, Pavlík, Zítka – V. Meidl, Třetina, Voj. Němec – Holec, Knotek, Rytnauer – Švaňhal, Zábranský, Zohorna – Sedlák, Stromko, Fiedler – Hadrava. Trenér: Petr Novák.

HC Olomouc: Prusek – Mikel, Ondrušek, Tesařík, Janáček, Nedbálek, Bartoň, Lhotský – Pekr, Ministr, Zbořil – Haluza, Kucharczyk, Domin – Černý, Brančík, Polodna. Trenéři: Petr Fiala, Jan Tomajko.