Nedisciplinovanost nás poslala do tří, a už se to vezlo, litoval Tomáš Černý prohry v Ostravě

Petr Luzar

O S T R A V A – Dvakrát se ujali vedení, ale ani to na body nestačilo. Hokejisté Olomouce si z ostravského duelu proti Vítkovicím neodvezli jediný bod, a stejně jako před měsícem, i nyní padli v Ostravar Aréně výsledkem 5:3. Jak již ale bylo zmíněno, Hanáci dvakrát vedli. Skóre hosté otevřeli po necelých třech minutách od úvodního buly. Na první gól nahrával obránce TOMÁŠ ČERNÝ, který má vítkovickou minulost.

Kohouti hráli většinu zápasu se soupeřem za těsného stavu. Dvakrát se dokonce dostali do vedení, když otevřel skóre Michal Kunc, a na 1:2 začátkem prostředního dějství zvýšil Lukáš Nahodil. Necelých sedm minut před koncem ale šli Olomoučtí do tří, a dvojnásobné oslabení hráči Vítkovic využili. „Nebyli jsme od bodu daleko, ale nedisciplinovanost nás poslala do čtyř, pak do tří, a už se to potom vezlo. Tam se ztrácely síly, které nám ke konci chyběly. To možná i rozhodlo,“ řekl Černý k dvouminutovému oslabení pět na tři.

⇒ Obránce Tomáš Černý

Ostravané vstřelili hned čtyři z celkových pěti gólů v početní výhodě. Hanáci oproti tomu hráli přesilovku pouze třikrát, nicméně jednu se jim podařilo využít. Kýžené body z toho ale nakonec nebyly. „Oni si umí podržet puk a umí si ho nahrát. My jsme na ně měli vytvářet větší tlak, což se nám ze začátku vůbec nepovedlo. Taky jsme inkasovali ty góly. Pak jsme na to sice zareagovali, ale už to bohužel nestačilo.“

V 54. minutě emoce na olomoucké střídačce vygradovaly kvůli vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě. Situaci jel okamžitě řešit s rozhodčími kapitán Jan Švrček. Pětatřicetiletý zadák ale neudržel nervy na uzdě, a směrem k sudímu pronesl nevhodné výroky, za které dostal dvouminutový trest jakožto výsledek nesportovního chování. „Omlouval se, že to byla jeho chyba, ale víc k tomu nemám co říct. Řekl, že si uvědomuje, co provedl, ale dále bych to nechtěl rozebírat,“ uvedl čtyřiadvacetiletý obránce.

V polovině střetnutí měli hrát Hanáci přesilovou hru, ale jeden z olomouckých hokejistů předvedl skvělé sportovní gesto, když faul sám u sudího odvolal. Tuto situaci ale Černý moc nezaregistroval. „To vůbec nevím. Já jsem tohle ani nijak nevnímal. Vím, že se měla hrát přesilovka, ale netuším, kdo to odvolal. Tohle jsem vůbec nepostřehl,“ odpověděl na závěr autor asistence úvodní branky.