Nyní už nebudu hrát s takovou vervou, člověk je pak akorát zničený, říkal po křtu Martin Vyrůbalík.

Jakub Škoda
O L O M O U C – Po včerejším předání kapitánského „céčka“, jsme vyzpovídali bývalého kapitána Hanáků, Martina Vyrůbalíka. Ten odehrál v Olomouci celkem dvanáct sezón. Po „odevzdání" kapitánského postu prozradil mimo jiné jeho další kroky v hokejové kariéře.

Už druhý rok dominuje olomouckému dresu logo klubu, to se bývalému kapitánovi líbí. „Chápu, že když někdo sponzoruje klub, tak chce být vidět, ale sponzor se podle mě vejde kamkoliv jinam. To, co tu máme teď, mi přijde jako dobrá varianta,“ sdělil.

Na novém dresu je znázorněna silueta města, což Martin Vyrůbalík hodnotí pozitivně. „Tato symbolika je opravdu super, povedlo se to,“ dodal k novému dresu.

Martin Vyrůbalík během křestu nového dresu.
Foto: Alena Zapletalová

Řízný obránce se po odchodu z HC Olomouc přemístil do Hodonína, kde odehrál letos první přípravný zápas. Zároveň ale přiznal, že už hokej bude hrát spíše pro zábavu „Budeme hrát nejnižší ligu, takže dá se říct, že budu hrát, jak se říká, po práci. Nebude to s takovou vervou, protože člověk je potom akorát zničený,“ přiznal. Jeho hlavní náplní práce bude hlavně pozice sportovního manažera. „Člověk má náplň úplně jinou, byť spjatou s hokejem, nicméně není to hraní a nebude to úplně legrace,“ dodal.

V rodném městě Martina Vyrůbalíka se dvacátého srpna odehraje zápas, ve kterém nastoupí olomoucká Mora proti All Star týmu SHKM Hodonín. „Mrzí nás, že fanoušci nebudou smět přijít v maximálním počtu, přesto věřím v povedenou akci.“ okomentoval aktuální situaci.

S bývalými spoluhráči se obránce, jenž nosil po dobu působení v kádru Hanáků sedmatřicítku na zádech domluvil, že část utkání odehraje i za tým Olomouce. „Zahraju si s nimi velmi rád. Říkali, že prakticky všichni dorazí. To mě velmi potěšilo,“ řekl s radostí v očích.

Moru má Martin Vyrůbalík v plánu sledovat i na dále. Doufá v týmové úspěchy. „Jednoznačně mám v plánu kluky sledovat, všechny je znám. Na jejich výkony teď koukám na Onlajnech. Věřím jim, že to budou zvládat tak, jako vždy,“ uzavřel.

Martin Vyrůbalík během čtvrtfinále s pražskou Spartou.
Foto: Alena Zapletalová