Odehráli jsme nejtěžší utkání sezóny, pověděl po zápase s Plzní Aleš Jergl

Jan Meichsner, Matěj Vybíral
P L Z E Ň – Olomoučtí hokejisté zakončili úspěšný týden další tříbodovou výhrou. Na ledě plzeňské Škodovky předvedli efektivní ofenzivní hokej a dokázali přestát dlouhý tlak soupeře, který navíc gradoval v přesilových hrách. Výhru Moravanů zařídili svými góly Aleš Jergl a Zbyněk Irgl. První jmenovaný po zápase přiblížil dění na ledě Plzně.

Hanáci zápas na hřišti Západočechů odedřeli od první do poslední minuty a připsali si do tabulky další tři veledůležité body. „Odehráli jsme jedno z nejtěžších utkání letošní sezóny. Po celý zápas nás trápila velmi častá vyloučení a můžeme být jenom rádi, že soupeř nedokázal prakticky nijak využít své šance v přesilových hrách," líčil Jergl. Kohouti, kteří jsou druhým nejslušnějším týmem extraligy, odseděli v zápase dohromady devět dvouminutových trestů. Žádný gól však soupeři vstřelit nedovolili. „Přesně jsme věděli co budou v přesilovkách hrát, měli jsme to hodně nakoukané z video přípravy. Můžeme říct, že se nám oslabení dařilo hrát opravdu dobře a nedovolili jsme jim téměř nic.“

⇒ Útočník Aleš Jergl

„Podařilo se nám dát více gólů, než soupeř. Využili jsme nabídnuté šance a proměnili je. Jsme moc rádi, že jsme tady dokázali zvítězit,“ přiblížil Aleš Jergl nepříliš složitou optikou jeden z hlavních důvodů zisku tří bodů a popsal také úvodní branku, která do plzeňské sítě zapadla z jeho hole: „Měl jsem tam nějakou potyčku se soupeřem, když jsem dostal sekyru přes ruce, a pak jsem se otočil a viděl volný prostor před brankou. Najel jsem si před gólmana a dorazil jsem kotouč do skoro prázdné brány. Jsem opravdu rád za další vstřelený gól a tři body.“

Od druhé třetiny museli Moravané čelit velkému počtu střel a mohutnému náporu soupeře. Ten nakonec hosté i s vypětím všech sil a perfektním brankářským výkonem Jana Lukáše dokázali ustát. „Přejít do defenzivy nebyl úplně záměr, ale věděli jsem, že v pevné obraně nám to poslední dobou jde celkem dobře. Pomohl nám strašně brankář, jeho výkon byl jedním slovem neskutečný,“ uzavřel ohlasy střelec prvního olomouckého gólu.

Další zápas Hanáky čeká již toto úterý proti karlovarské Energii. Té budou chtít červenobílí oplatit dvě porážky, které utrpěli na západočeském ledě. Úterní dohrávka startuje v 17:20.