Odstartovala Enyaq Hockey League. Olomoucký esport tým podlehl v prvním kole Plzni

Lukáš Losleben
O L O M O U C – V minulém týdnu odstartovalo první kolo nové sezóny Enyaq Hockey League, ve které se extraligové týmy utkávají na virtuální úrovni. Pro olomoucké esport hráče Tomáše „Indrise“ Indru, Kryštofa „Krishot58“ Kříže a Milana „fikusscz“ Orlíka ovšem úvodní klání nedopadlo podle představ. Plzni podlehli 1:4.

Kromě Tomáše Indry, jenž absolvoval i minulý ročník esportové hokejové ligy, se pro ostatní olomoucké zástupce jednalo o první utkání v rámci základní části. Z pěti duelů, jež s plzeňskými soupeři odehráli, zvládli ovšem pouze jediný. Tomáš Indra porazil v úvodním střetnutí Dominika „Domina“ Humpála 4:1. V ostatních případech se radovali indiáni.

V dalším kole se kohouti utkají s českobudějovickým Motorem, a to 29. 12. 2020 v 16:30. Zápas můžete sledovat na streamovací platformě Twitch. Ještě předtím se však můžete těšit na rozhovor s hráči, který si budete moci zanedlouho přečíst na našem webu.

Herní systém Enyaq Hockey League

Hráči se utkávají ve hře NHL 21 na herních konzolích PlayStation 4. Ke hře používají režim Hockey Ultimate Team, což znamená, že si za pomocí herní měny mohou nakoupit libovolné hokejisty.

Základní část je rozdělena do třinácti kol, a to systémem 1x každý s každým. Hráči v každém kole absolvují pět střetnutí, z nichž se poté určí konečný výsledek. Osm nejlepších mužstev pak postoupí do play-off, jenž se hraje na tři vítězné zápasy. Tým, jemuž se povede soutěž vyhrát, získá finanční odměnu 80 000 korun. Další obnosy se pak snižují v závislosti na pořadí. Druhé mužstvo získá 40 000 korun, třetí 20 000 a čtvrté 10 000.

Podrobné výsledky prvního kola:

HC Olomouc vs HC Škoda Plzeň - celkové skóre - 1:4

Indris vs Domin 4:3