Oficiálně! Jiří Dopita trenérem staršího dorostu

Redakce
O L O M O U C – Mnozí fanoušci už si zřejmě Jiřího Dopity na střídačce starších dorostenců všimli, až nyní je ale vše oficiální. Když naganský vítěz před pár týdny odstoupil z funkce asistenta trenéra u A týmu, příliš dlouho bez práce nezůstal. Na jeho místo u dospělých Kohoutů se totiž přesunul Jan Tomajko, a tak o svého trenéra přišel starší dorost. Jiří Dopita ale příliš dlouho neváhal a s možností vést mladé hokejisty souhlasil. Jeho rozhodnutí se mu zatím vyplácí, starší dorostenci si dosud vedli velmi dobře.

Jiří Dopita před několika týdny zaskočil hokejovou veřejnost svým rozhodnutím odstoupit z funkce asistenta hlavního trenéra A týmu a dlouho se spekulovalo, jak to bude s velkou osobností českého hokeje dál. Člen zlatého týmu z Nagana si však příliš neodpočinul. Mezi olomouckými trenéry došlo spíš k prohození funkcí, a tak se Jiří Dopita po téměř třech letech u týmu mužů přesunul ke starším dorostencům.

Loni úspěšný starší dorost se totiž musel smířit s odchodem Jana Tomajka, který mladé olomoucké hokejisty vedl dva roky. Dvojnásobný mistr světa se svými svěřenci v minulé sezóně překonal mnohá očekávání, když Kohouti až v semifinále nestačili na Třinec, který se nakonec stal mistrem dorostenecké extraligy. Jan Tomajko na konci minulého ročníku také zastával funkci druhého asistenta hlavního trenéra olomouckého áčka, a tak nebylo divu, že v době, kdy se Jiří Dopita rozhodl pro rezignaci na svůj post, sáhlo vedení klubu právě po Tomajkovi, který také před třemi lety ještě po boku trenéra Petra Fialy pomohl Olomouc dovést do první baráže.

Jiří Dopita dlouho neváhal a na možnost trénovat starší dorostence kývl. Po jednom úspěšném reprezentantovi tak na jeho místo na střídačku mladých Kohoutů nastoupil další. A navázal na dobrou práci svého předchůdce. Jiří Dopita vytvořil trenérské duo s Ondřejem Kavuličem, který působil jako asistent kouče už s Janem Tomajkem a také se podepsal pod loňský úspěch staršího dorostu.

Majitel klubu a trenér v jedné osobě převzal starší dorostence ve druhém kole NOEN extraligy staršího dorostu a zatím může být spokojený. Během osmi kol Hanáci prohráli jen dvakrát, když podlehli Havířovu 1:2 a ačkoliv přestříleli Vítkovice, zpátky do Olomouce se vrátili s prohrou 0:3 a bez bodu. Z dalších šesti kol ale vyšli jako vítězové právě Olomoučtí, když porazili i úřadující mistry z Třince 3:1 nebo favorizovaný Zlín 4:3pr.

FOTO: Karel Málek / Juniorský hokej